Ruszył On Art 2019 – Festiwal Kina i Sztuki

Redakcja 16.07.2019
On Art Festival 2019
Fotografia: Materiały prasowe

Impreza rozpoczęła się 5 lipca i potrwa 2 miesiące, do 7 września. Na festiwal złoży się ponad 100 projekcji. Na wszystkie pokazy i wydarzenia towarzyszące – wstęp wolny

On Art to plenerowy festiwal filmowy, który odbywa się jednocześnie w sześciu miastach: Warszawie, Krakowie, Łodzi, Bydgoszczy, Lublinie i Wrocławiu. Na program Festiwalu składają się: konkurs międzynarodowy oraz przegląd filmów o sztuce.  Do konkursu zakwalifikowało się 85 filmów z wielu krajów świata. Wśród nich jest 25 filmów średnio i długometrażowych (powyżej 30 minut). Jury festiwalowe, z zakwalifikowanych prac, wybierze i nagrodzi najlepsze.

Prezentujemy naszej publiczności filmy z wielu kultur, pokazujące różne zjawiska w sztuce. Szwedzka drużyna piłkarska, niemal spod kręgu polarnego, która rozpoczęła treningi baletu. Dwóch koreańskich malarzy, którzy podróżują po świecie, szukając inspiracji i energii. Jeden z najlepszych na świecie konserwatorów dzieł sztuki, który musi ustrzec przed zniszczeniem prace ze skórek od banana. To tylko trzy przykłady spośród kilkudziesięciu tytułów. Zjawisk w kulturze jest mnóstwo, staramy się pokazać naszej publiczności te najciekawsze.

Leszek Wejcman – Dyrektor Artystyczny On Art 2019

Przegląd filmów o sztuce

Oprócz sekcji konkursowej, Festiwal On Art pokaże także przegląd filmów fabularnych i dokumentalnych, których tematyka lub forma związana jest ze sztuką. Wśród nich między innymi: Bohemian Rhapsody, Dalida, Green Book. 

Wakacje ze sztuką

Festiwal On Art 2019 odbędzie się w wielu przepięknych lokalizacjach, m.in. na terenie: Łazienek Królewskich, Pałacu Królikarnia, w Muzeum Sztuki Współczesnej MOCAK w Krakowie, bydgoskim MÓZG-u i lubelskich Rewirach. Pokazom filmowym towarzyszyć będzie wiele wydarzeń artystycznych.

Organizatorem Festiwalu jest Fundacja Rozwoju Kinematografii, promująca kino polskie i europejskie. Fundacja zrealizowała już ponad tysiąc wydarzeń filmowych dla około 100 tysięcy widzów; informacje o wydarzeniach docierają do ponad 3 mln odbiorców.

Przed nami więc fantastyczne wakacje pełne filmów i sztuki!

Oceń artykuł

Komentarze

Przeczytaj więcej

Więcej newsów