Robert Downey Jr. będzie nowym Doktorem Dolittle'em. Ma wysoko postawioną poprzeczkę

Redakcja 21.03.2017
Robert Downey Jr
Fotografia: ONS

Ta rola daje szerokie pole do popisu. Aktor będzie mógł udowodnić, że jest plastyczny.

Robert Downey Jr. sprawdził się w roli Iron Mana i Sherlocka Holmesa, teraz będzie mógł wykazać się jako superbohater w filmie dla dzieci i młodzieży. 

Postać Doktora Dolittle'a z Puddleby zachwyca czytelników od kilku pokoleń. Jego podejście do zwierząt i przede wszystkim to, że potrafi z nimi rozmawiać, zapewniły mu miejsce w sercach dzieci na całym świecie.

Downey Jr. będzie miał szansę zerwać ze swoim mrocznym wizerunkiem i prawdopodobnie wkupi się w łaski tych widzów, którzy nie przepadają za jego marvelowskimi kreacjami.

Robert
Fotografia: twitter.com/RobertDowneyJr

Robert Downey Jr. z pupilami

Szansa na Oscara

Film na podstawie kultowego cyklu powieści Hugh Loftinga wyreżyseruje Stephen Gaghan, zdobywca Oscara za scenariusz do filmu "Traffic" z 2000 roku. 17 marca 2017 roku do kin wszedł obraz w jego reżyserii z Matthew McConaughey'em w roli głównej - "Gold".

Film z Downeyem Juniorem powstanie na podstawie drugiej części powieści o życiu ekscentrycznego weterynarza - "Podróże Doktora Dolittle'a" z 1922 roku. Nie wiadomo jeszcze, czy akcja ekranizacji będzie miała miejsce w latach 20. czy współcześnie.

Do tej pory powstały dwa obrazy stworzone na podstawie powieści Loftinga. W wersji z 1967 roku wyreżyserowanej przez Richarda Fleishera wystąpił zdobywca Oscara z 1965 roku Rex Harrison ("My Fair Lady"). "Doktor Dolittle" z 1967 roku został nagrodzony Oscarem za najlepszą piosenkę - "Talk To The Animals" i za najlepsze efekty specjalne.

W 1998 roku w postać weterynarza rozmawiającego ze zwierzętami wcielił się również Eddie Murphy, za co został doceniony nagrodą Kids' Choice. Film zarobił prawie 990 milionów złotych. Nic więc dziwnego, że produkcja podjęła decyzję o nakręceniu dwóch dodatkowych sequeli, które wydane były wyłącznie na nośnikach wideo. 

Eddie
Fotografia: materiały promocyjne

Eddie Murphy w "Doktorze Dolittle" z 1998 roku

Zacięta walka

Universal Pictures na razie nie zdradza szczegółów na temat "Przygód Doktora Dolittle'a". W połowie marca wytwórnia wygrała walkę o licencję na wykorzystanie powieści z innymi gigantami. Film jest we wstępnej fazie produkcji, nie wiadomo kiedy wejdzie do kin.

Nad pracami będą czuwać producenci Joe Roth, Jeff Kirschenbaum i Susan Downey. W międzyczasie Roberta Downeya Juniora będziemy mogli podziwiać w filmie "Spider Man: Homecoming", "Avengers: Infinity War" i "Pinokio", gdzie w wcieli się w rolę Geppetta. 

Oceń artykuł

Komentarze

Przeczytaj więcej

Więcej newsów