Gdzie leżą serialowe Wilkowyje? Serial "Ranczo" kręcono w pięknym miejscu!

Zuzanna Morska 20.05.2020
Kadr z serialu "Ranczo"
Fotografia: Wojciech TRACZYK/East News

Jeżeli jesteście fanami serialu "Ranczo", mamy coś specjalnie dla was. Zobaczcie, gdzie leżą serialowe Wilkowyje! To miejsce warto odwiedzić.

Serial "Ranczo", który emitowany był na TVP, to zdecydowanie jedna z najpopularniejszych polskich produkcji. Fikcyjne postaci, które się tutaj pojawiły, ale też miejsca, jakie można było oglądać w serialu, stały się kultowe.

Większość z nas kojarzy Kusego, Lucy i malowniczą miejscowość Wilkowyje. Zastanawialiście się kiedyś, gdzie się ona znajduje? W rolę tego fikcyjnego miejsca "wcieliło" się położone w województwie mazowieckim miasto Jeruzal. Zobaczcie, dlaczego warto je odwiedzić.

"Ranczo": gdzie leżą serialowe Wilkowyje

Fabuła serialu "Ranczo" rozgrywa się w malowniczej wsi Wilkowyje położonej na Lubelszczyźnie. W rzeczywistości jednak nie znajdziemy na mapie Polski miejsca o takiej nazwie. Wszystko dlatego, że fikcyjne Wilkowyje to tak naprawdę piękna miejscowość Jeruzal, która znajduje się w województwie mazowieckim! To właśnie tutaj stoi sklep Krysi, pod którym przesiadywali Pietrek, Solejuk, Hadziuk i Japycz.

W Jeruzalu znajduje się też serialowy drewniany kościół, w którym nagrano m.in. scenę ślubu Kusego i Lucy. W rzeczywistości jest to kościół pw. św. Wojciecha Biskupa i Męczennika, który powstał w XVIII wieku.

Zastanawiacie się pewnie jeszcze, gdzie kręcono sceny, w których widać przepiękny dworek należący do Lucy. Jest to tak naprawdę XVIII-wieczny dwór, który w czasie II wojny światowej służył za schronienie żołnierzom Armii Krajowej. Znajduje się one we wsi Sokule niedaleko Żyrardowa.

Wybierzecie się na wycieczkę śladami serialu "Ranczo"?

EN_01275905_0015
Fotografia: Eastnews
EN_01275905_0016
Fotografia: Eastnews
EN_01340357_7215
Fotografia: Eastnews
EN_00908502_3650
Fotografia: Eastnews

Zastanawialiście się kiedyś, które seriale są oceniane przez Polaków najlepiej? Zobaczcie!

Oceń artykuł
TEMATY:

Komentarze

Przeczytaj więcej

Więcej newsów