Rosamund Pike jako Maria Skłodowska-Curie. Zobacz pierwsze zdjęcie z "Radioactive"

Rosamund Pike w chuście na głowie
Fotografia: Instagram/rosamundpike

Maria Skłodowska-Curie, Pierre Curie i ich życie to historia godna ekranizacji. Uczoną zagra Rosamund Pike, która opublikowała właśnie pierwsze zdjęcie z filmu.

Maria Skłodowska-Curie to jedna z najsłynniejszych Polek na świecie. Uczoną znają niemal wszyscy, a jej życiorys jest idealną historią na film biograficzny. Z tego założenia wyszła reżyserka, Marjane Satrapi, która postanowiła stworzyć produkcję na temat życia Skłodowskiej-Curie. Premiera filmu ma się odbyć w 2020 roku, ale już otrzymaliśmy pierwsze zdjęcie. W postać Marii Skłodowskiej-Curie wcieli się Rosamund Pike, która fotografię opublikowała na Facebooku.

Zobacz także: "W deszczowy dzień w Nowym Jorku" - Woody Allen w starym stylu [recenzja]

"Radioactive": Rosamund Pike jako Maria Skłodowska-Curie

Jak podaje Onet, film "Radioactive" oparty został na komiksie o tym samym tytule, który stworzony został przez Lauren Redniss. Głównym wątkiem w nim, jak i w produkcji Marjane Satrapi, jest związek naukowców - Marii Skłodowskiej-Curie oraz jej męża Pierre'a Curie.

Marię Skłodowską-Curie zagra Rosamund Pike. Aktorka znana jest z takich produkcji jak: "Zaginiona dziewczyna" oraz "Duma i uprzedzenie". W postać Pierre'a Curie wcieli się natomiast Sam Riley, który wcześniej wystąpił również w filmach: "Czarownica" i "Byzantium". 

Aktorka opublikowała właśnie pierwsze zdjęcie z filmu "Radioactive". Musimy przyznać, że charakteryzatorzy bardzo się postarali. Zobaczcie sami!

Premiera filmu "Radioactive" przewidziana jest na 2020 rok. 

Zobacz także: Był wierny ideałom, ale nie... kobietom. Boczarska i Dębska o kobietach Piłsudskiego

O tym, jaką produkcją jest "Radioactive" przekonamy się dopiero w przyszłym roku. Wiemy jednak już, jakie filmy były najlepsze w 2018.

Oceń artykuł

Komentarze

Przeczytaj więcej

Więcej newsów