"Queer Ghost Hunters". Powstał zabawny serial o pogromcach duchów LGBTQ

Redakcja 11.10.2016
"Queer Ghost Hunters"
Fotografia: www.youtube.com

Duchy straszą, bo chcą zakończyć misję, której nie dokończyli za życia. Duchy LGBTQ straszą, bo w końcu chcą być zaakceptowane.

Dobrze znamy męskich "Pogromców duchów" z końca lat 80. Na początku tego roku oglądaliśmy w kinach przygody damskiej ekipy pogromców w filmie Paula Feiga. W końcu przyszła pora na specjalistów ze środowiska LGBTQ. Nikt tak jak oni nie zrozumie duchów, które za życia musiały udawać osoby heteroseksualne i ukrywać swoją prawdziwą tożsamość przed światem.

W serwisie YouTube pojawił się serial mockumentalny "Queer Ghost Hunters". Dokumentalista Stu Maddux towarzyszy w nim grupie łowców, którzy karzą nazywać się Stonewall Ghost Hunters. Specjaliści odwiedzają szpitale psychiatryczne, zakony, internaty, więzienia, sale teatralne i hotele w poszukiwaniu zagubionych dusz, które za życia tłumiły swoją seksualność. 

Serial sprzeciwia się heteroseksualnemu wizerunkowi duchów. Według twórców istnieje duże prawdopodobieństwo, że ze świata zmarłych do świata żywych powracają dusze skrzywdzone i niespełnione, czyli osoby określane jako LGBTQ, które kilkadziesiąt albo kilkaset lat temu nie mogły dokonać coming outu. Serial Madduxa nie dość, że zwraca uwagę na problem dyskryminacji ze względu na orientację, to jest też doskonałą parodią tak popularnych ostatnio produkcji o duchach.

Oceń artykuł

Komentarze

Przeczytaj więcej

Więcej newsów