"Przyjaciele" znikną z Netfliksa! To wielka strata dla platformy

Dziewczyna siedzi na łóżku i ogląda Netflix na tablecie
Fotografia: Shutterstock

Netflix traci jeden ze swoich najpopularniejszych seriali! Okazuje się, że WarnerMedia wycofują swoje produkcje ze wszystkich platform streamingowych. Dlaczego?

Netflix ma w swojej bibliotece wiele kultowych filmów i seriali. Jeszcze nie tak dawno temu cieszyliśmy się, że platforma rozszerza repertuar o legendarny serial z lat 90. - "Przyjaciele". Teraz okazuje się, że nasza radość nie będzie długo trwać. "Przyjaciele" już niedługo znikną z Netfliksa! Wszystko dlatego, że właściciel AT&T, czyli holding, do którego należy koncern WarnerMedia, zamierza stworzyć własną platformę streamingową, na której znajdziemy produkcje, do których mają prawa.

Zobacz także: "Czarne lustro" - już jest zwiastun 5. sezonu serialu! Kiedy premiera na Netfliksie?

"Przyjaciele" znikną z Netflix jeszcze w tym roku?

Jak donosi portal "Wirtualne Media", AT&T to holding, który wykupił w ubiegłym roku medialny koncern Time Warner. Tym samym powstała nowa firma - Warner Media, która przejęła wszystkie prawa do produkcji filmów i seriali Time Warnera, w tym wytwórni Warner Bros.

W Bostonie odbyła się branżowa konferencja, podczas której Randall Stephenson, szef AT&T, zapowiedział, że WarnerMedia wycofają wszystkie swoje filmy i seriale ze wszystkich serwisów VOD. Powodem tego jest uruchomienia, przez firmę własnej platformy wideo, którego premiera przewidziana jest jeszcze na koniec 2019 roku.

Zamierzamy wycofać ze wszystkich działających dzisiaj serwisów oryginalne treści, do których posiadamy prawa. To jeden ze sposobów na zaoferowanie naszym przyszłym użytkownikom naprawdę unikalnej oferty filmowej i serialowej - powiedział Stephenson.

Tym samym m.in. z Netfliksa znikną "Przyjaciele", a z Hulu "Ostry dyżur". To ogromna strata dla obu serwisów. Ubolewać będzie jednak przede wszystkim Netflix, ponieważ "Przyjaciele" są jednym z najchętniej wybieranych seriali przez użytkowników platformy.

Zobacz także: Disney ogłosił nowe informacje dotyczące swojej platformy. Znamy cenę oraz ofertę filmową!

Oglądając jakiś serial całymi sezonami łatwo jest zżyć się z jego bohaterami. Są takie serialowe pary, które podbiły nasze serca i chcielibyśmy, żeby istniały naprawdę.

Oceń artykuł

Komentarze

Przeczytaj więcej

Więcej newsów