Już jest oficjalny zwiastun filmu "Proceder" o życiu Chady! W rolach głównych Kożuchowska i Więdłocha

Małgorzata Kożuchowska i Piotr Witkowski w kaszkietówkach w filmie "Proceder" o Tomaszu Chadzie
Fotografia: YouTube/Step Records

Na ten film czekają wszyscy fani rapu. "Proceder" to produkcja opowiadająca życiorys Tomasza Chady. Już jest oficjalny zwiastun filmu. Kiedy premiera?

Tomasz Chada to znany polski raper, który zmarł tragicznie w 2018 roku, po próbie samobójczej. Jego muzyka do dziś jest uwielbiana przez fanów rapu, jednak muzyk znany był nie tylko ze względu na swoją twórczość. Podczas jego kariery pojawiało się wiele kontrowersji, w związku z napaściami, kradzieżami i innymi występkami, za które wielokrotnie trafiał za kratki. Jego życiorys to doskonały materiał na film, w związku z czym w kinach pojawi się niedługo "Proceder".

Zobacz także: Znany raper o filmie "Proceder": "Nie wybiorę się do kina, żeby sobie oszczędzić wk*rwienia"

"Proceder": obsada

Życiorys Chady na dużym ekranie postanowił przedstawić Michał Węgrzyn. Reżyser zamierza pokazać skomplikowane życie rapera. Przedstawi go nie tylko ze strony muzycznej i kryminalnej, ale również prywatnej. 

W rolę Chady wcielił się Piotr Witkowski, który do tej pory znany był z seriali "1983" oraz "Ślad". Zagrał również w filmach "Kamerdyner", "Podatek od miłości" oraz "Dywizjon 303. Historia prawdziwa". Teraz przyszedł czas na zagranie pierwszych skrzypiec w filmie "Proceder".

Oprócz Witkowskiego na ekranie występują m.in.: Agnieszka Więdłocha, Małgorzata Kożuchowska, Antoni Pawlicki, Ewa Ziętek, Krzysztof Kowalewski oraz Jan Frycz. W produkcji postanowili wziąć udział także znani raperzy: Kali, Vienio oraz Z.B.U.K.U.

"Proceder" jest filmem o ludziach, którzy bardzo są spragnieni miłości, uczucia i poczucia bezpieczeństwa, ale niestety nie udaje im się tego w życiu doświadczyć - mówi o filmie Małgorzata Kożuchowska. 

Jak donosi Onet, we wrześniu "Proceder" powalczy o Złote Lwy podczas Festiwalu Filmowego w Gdyni. Produkcja jeszcze przed premierą zachwyca krytyków.

"Proceder": oficjalny zwiastun i data premiery

W sieci pojawił się właśnie oficjalny zwiastun filmu "Proceder", który możecie zobaczyć poniżej. Premiera filmu w kinach odbędzie się 15 listopada. Jak możemy dowiedzieć się ze zwiastuna, część dochodów z biletów zostanie przekazana niepełnosprawnym ze Stowarzyszenia Prometeus, których wspierał Chada.

Zobacz także: "Polityka": wiele hałasu o nic. Recenzja nowego filmu Patryka Vegi

Chada zmarł nagle w 2018 roku. Nie tylko on. Te gwiazdy również odeszły od nas w minionym roku.

Oceń artykuł

Komentarze

Przeczytaj więcej

Więcej newsów