"Pretty Woman" miało się zakończyć zupełnie inaczej! Julia Roberts po latach zdradziła szczegóły

Julia Roberts jako Vivian i Laura San Giacomo jako Kit De Luca w scenie z filmu "Pretty Woman"
Fotografia: Everett Collection/East News

"Pretty Woman" to kultowy film. Po latach okazuje się jednak, że nie miał być komedią! Julia Roberts zdradziła, jak miało wyglądać zakończenie produkcji.

"Pretty Woman" to jeden z najbardziej kultowych filmów z lat 90. Widzowie do dziś uwielbiają historię prostytutki Vivian, której życie odmieniło się diametralnie, gdy poznała bogacza Edwarda Louisa (Richard Gere). Julia Roberts, która zagrała w filmie główną rolę, po latach opowiedziała, że komedia romantyczna na samym początku miała być... dramatem! Twórcy filmu mieli zupełnie inny pomysł na jego zakończenie. Okazuje się jednak, że życie zweryfikowało ich plany.

Zobacz także: Ten trend wylansowała Julia Roberts w "Pretty Woman". Znajdziemy go w sieciówkach

"Pretty Woman" miało skończyć się inaczej!

Julia Roberts wróciła wspomnieniami do "Pretty Woman" w rozmowie z Patricią Arquette, w ramach cyklu "Actors on Actors" na łamach "Variety". Okazuje się, że nawet tytuł miał brzmieć inaczej!

Patricia Arquette brała udział w przesłuchaniu do filmu. Wtedy jeszcze produkcja miała być dramatem.

Wiele, wiele, wiele lat temu byłam na jednym z przesłuchań. Dotyczyło filmu o nazwie "3000". Większość ludzi nie wie, że to oryginalny tytuł pierwszego scenariusza "Pretty Woman". Zakończenie było naprawdę ciężkie - powiedziała Arquette.

Tytuł filmu pierwotnie miał nawiązywać do kwoty, jaką Vivian otrzymywała za całą noc. Julia Roberts przytaknęła koleżance po fachu. Tym samym zdradziła, jak miało wyglądać zakończenie filmu na samym początku.

Wyrzucił ją [red.: Vivian] z samochodu, rzucił w nią pieniędzmi i - o ile dobrze pamiętam - po prostu odjechał, zostawiając ją w jakiejś brudnej alejce - opowiedziała.

Jak podaje Onet, początkowo film nakręcić miało małe, niezależne studio. Później jednak prawa do obrazu wykupił Disney. W ten sposób z dramatu powstała komedia romantyczna

To był wówczas film dla dorosłych o prostytutce z Hollywood Boulevard. Pierwsza wersja była bardzo mroczna - Vivian miała, z tego, co pamiętam, umrzeć z przedawkowania - powiedział Jeffrey Katzenberg, były szef studia filmowego Disney.

Na szczęście ostatecznie otrzymaliśmy "Pretty Woman" w bajkowej wersji. I właśnie dzięki temu ten film jest tak wyjątkowy! 

Zobacz także: Julia Roberts została najpiękniejszą kobietą na świecie. Reakcja jej dzieci? Urocza

Lata 90-te obfitowały w kultowe seriale, filmy i kultową muzykę. Pamiętacie przystojniaków, których oglądaliśmy wówczas na małym ekranie albo słuchaliśmy w radiu? To oni podbijali nasze serca!

Oceń artykuł

Komentarze

Przeczytaj więcej

Więcej newsów