Premiery kinowe na grudzień. Tych filmów nie możesz przegapić!

Barbara Kurdej-Szatan, Mikołaj Roznerski i Maria Dębska w filmie "Pech to nie grzech"
Fotografia: Materiały prasowe/Katarzyna Kubiak/Figaro Film/Kino Świat

W grudniu odbędą się intrygujące premiery kinowe. Producenci filmowi przygotowali dla nas wiele ciekawych filmów. Oto najlepsze z nich!

Okres świąteczny obfituje w więcej czasu wolnego, a co za tym idzie - może stać się idealną okazją do oglądania filmów! Wiedzą o tym doskonale producenci, którzy przygotowali dla nas na ten miesiąc wiele interesujących premier kinowych. Poniżej znajdziecie TOP filmy, na które warto wybrać się w grudniu do kina. Która premiera interesuje was najbardziej?

"Fuga" – premiera 7 grudnia

To opowieść o zmaganiu się z amnezją. Główna bohaterka, Alicja (Gabriela Muskała), boi się wracać do dawnego życia, którego nie pamięta. Z czasem kobieta zaczyna przypominać sobie pewne rzeczy, które tworzą niepokojący obraz przeszłości. Sam tytuł filmu pochodzi od problemu "fugi dysocjacyjnej", czyli zaburzenia wywołanego długotrwałym stresem i uczuciem braku szczęścia, co jest związane właśnie z główną bohaterką. Obok Muskały, w produkcji zobaczyć możemy również Łukasza Simlata.

Zobacz także: Najlepsze filmy motywacyjne w historii kina

"Był sobie Deadpool" – premiera 12 grudnia

Niegrzeczny i przy okazji jeden z najzabawniejszych super bohaterów powraca. Tym razem w wersji 13+. W filmie zobaczymy kadry wycięte z 2. części "Deadpoola", które zostały nakręcone z myślą o młodszych widzach. Produkcja powstaje w celach charytatywnych, a dochody zebrane z niej na całym świecie zostaną oddane potrzebującym. Jedno jest pewne, bohater w czerwonym stroju namiesza w te święta i poważnie zagrozi Kevinowi! W roli głównej oczywiście Ryan Reynolds.

Zobacz także: 20 najlepszych filmów świątecznych dla całej rodziny

"Autsajder" – premiera 13 grudnia

Film oparty jest na prawdziwej historii studenta malarstwa. Jego życie nieodwracalnie zmienia się, gdy wybucha stan wojenny. Choć Franek ma artystyczną duszę i nie interesuje się polityką, w pewnym momencie będzie musiał stawić czoła bezwzględnej Służbie Bezpieczeństwa. Zostanie oskarżony o współpracę z opozycją i wystawiony na najwyższą próbę. W filmie występują m.in.: Łukasz Sikora i Dorota Pomykała.

Zobacz także: Filmy historyczne nie muszą być nudne! TOP 54

"Aquaman" – premiera 19 grudnia

"Aquaman" to kolejny bohater komiksowy, którego historia została zekranizowana. Opowieść o wodnym super bohaterze wydana została przez DC Comics. Z pewnością przyciągnie do kin rzeszę fanów. Aquaman to Król Siedmiu Mórz, który zostaje wezwany na powierzchnię, żeby bronić świat. W pewnym momencie będzie musiał stanąć przed wyborem, który świat tak naprawdę powinien chronić. Ludzi, czy swoich podwodnych podwładnych.

Zobacz także: Najlepsze filmy science fiction w historii kina. TOP 51

"Mary Poppins powraca" – premiera 19 grudnia

Posiadająca magiczne moce guwernantka powraca w wielkim stylu. Walt Disney postanowił odświeżyć opowieść z 1964 roku, kiedy to para urwisów została powierzona opiece surowej niani o magicznych zdolnościach. Tym razem będzie podobnie. W tym filmie nie zabraknie z pewnością pięknych kadrów i wspaniałej muzyki. Co ciekawe, postanowili w nim wystąpić: Emily Blunt, Colin Firth oraz Meryl Streep.

Zobacz także: 42 najlepsze musicale filmowe w historii kina

"Pech to nie grzech" – premiera 25 grudnia

Święta to idealny czas do oglądania przyjemnych komedii. Do takich właśnie należy najnowsza produkcja Ryszarda Zatorskiego. "Pech to nie grzech" to piękna opowieść o miłości, przyjaźni i wszystkim tym co pomiędzy. Ta historia będzie pełna poczucia humoru, ale również wzruszających momentów, jak na komedie Zatorskiego przystało. Reżyser postanowił zaangażować do niej plejadę gwiazd. I tak na ekranie wystąpią m.in.: Maria Dębska, Mikołaj Roznerski, Barbara Kurdej-Szatan, Anna Dereszowska oraz Tomasz Karolak.

Zobacz także: 40 najlepszych polskich komedii romantycznych

"Teraz albo nigdy" – premiera 28 grudnia

Jennifer Lopez powraca na ekrany w komediowym stylu i to u boku Vanessy Hudgens! Tego filmu po prostu nie możecie przegapić. To niesamowita opowieść o kobiecie, która dostaje od życia szansę, by pójść na całość i dostać się na szczyt. W pewnym momencie zda sobie jednak sprawę, że walka o karierę to jedno, ale musi zawalczyć też o tych, których kocha. Idealna komedia w sam raz na wejście w nowy rok w wielkim stylu.

Zobacz także: 40 najlepszych komedii wszech czasów

Netflix nowości na grudzień

Warto też zapoznać się z filmem "Roma", który 14 grudnia pojawi się na platformie Netflix. Jest to produkcja nagrodzona prestiżowymi nagrodami podczas Festiwalu w Wenecji oraz w Toronto. Film osadzony jest w Meksyku i opowiada historię konfliktów rodzinnych oraz społecznej hierarchii w politycznym chaosie. Całość utrzymana jest w tonacji czarno-białej. Bez wątpienia trzeba zobaczyć tę produkcję.

Zobacz także: Emma Stone i 10 najlepszych filmów z jej udziałem

Zagłosuj

Jaki jest twój ulubiony gatunek filmowy?

Liczba głosów:

Bądź na bieżąco! Polub Chillizet na Facebooku

Nie wszystkie filmy, które oglądamy w Boże Narodzenie, muszą mieć tematykę świąteczną, żeby kojarzyć nam się ze świętami. Oto najpopularniejsze filmy na święta, z którymi tak nie jest.

Oceń artykuł

Komentarze

Przeczytaj więcej

Więcej newsów