Będzie trzeci film Sekielskich o pedofilii w Kościele! Wiemy, kiedy będzie można go obejrzeć

Paulina Ermel 15.05.2020
Bracia Sekielscy
Fotografia: Tomasz Jastrzebowski/REPORTER

Dziennikarz zdradził w rozmowie z Radiem Zet, że powstanie trzeci dokument o pedofilii w Kościele. Tym razem skupi się na Janie Pawle II.

Film braci Sekielskich "Tylko nie mów nikomu" o pedofilii w Kościele wywołał ogromną dyskusję w polskim społeczeństwie. Produkcja ukazała się w 2019 roku i do tej pory obejrzało ją 23,5 mln ludzi.

Twórcy dokumenty nie powiedzieli jednak ostatniego słowa - na 16 maja zapowiedzieli premierę kolejnego filmu dotyczącego tej tematyki. "Zabawę w chowanego" również można obejrzeć na platformie Youtube. To wciąż jednak nie koniec. Sekielscy bowiem przymierzają się do wypuszczenia na rynek trzeciej części filmu. I to już w 2021 roku!

Powstanie trzeci film Sekielskich o pedofilii w Kościele

"Zabawa w chowanego", czyli druga część filmu opowiadającego o problemie pedofilii w Kościele, jeszcze przed oficjalną premierą zbierała jednoznaczne recenzje. Widzowie i krytycy jednogłośnie stwierdzili, że ten "film jest przerażający".

Jeżeli jeszcze nie mieliście okazji obejrzeć zarówno pierwszej, jak i drugiej części dokumentu, zachęcamy do zajrzenia na platformę Youtube, gdzie znajdziecie te produkcje. Ostrzegamy jednak - jest to kino dla ludzi o naprawdę mocny nerwach.

Jeśli jednak już mieliście okazję zobaczyć obie te produkcje, mamy dla was ciekawą wiadomość - bracia Sekielscy zapowiedzieli już powstanie trzeciej części filmu.

Będziemy robić film o Janie Pawle II. Będzie trzecia część, w której postaramy się znaleźć odpowiedzi na pytania: co wiedział, czego nie wiedział, co robił, czego nie robił Jan Paweł II, jeśli chodzi o walkę z przestępstwami seksualnymi, których dopuszczali się duchowni w trakcie jego pontyfikatu - zapowiedział w rozmowie z dziennikarzem Radia Zet Tomasz Sekielski.

Twórca filmu dodał, że produkcja wykroczy poza Polskę, a lista rozmówców jest naprawdę długa. Film ukaże się w przyszłym roku. Obejrzycie także trzecią część?

Zastanawialiście się kiedyś, jakie są najpopularniejsze filmy w polskim kinie? Mamy dla was takie zestawienie!

Oceń artykuł

Komentarze

Przeczytaj więcej

Więcej newsów