Powstanie kontynuacja Kleru? Zaskakujące informacje komentuje menadżerka Smarzowskiego

Anna Respondek 28.11.2018
"Kler"
Fotografia: Youtube/KinoSwiatPL

Akcja kontynuacji "Kleru" miałaby odbywać się w Watykanie. 

"Kler" Wojciecha Smarzowskiego stał się jednym z najgłośniejszych i najbardziej kontrowersyjnych filmów ostatnich lat. Co więcej, pobił wszelkie rekordy oglądalności nie tylko w Polsce, ale także poza granicami kraju. O produkcji pisały znane zagraniczne tytuły, w tym "The Guardian" czy "The New York Times". To wszystko złożyło się na najbardziej spektakularny sukces polskiego reżysera, który na swoim koncie ma również produkcje takie jak: "Drogówka" i "Dom zły". Według "Super Expressu", zamieszanie, jakie powstało wokół filmu, sprawiło, że zainteresowali się nim zagraniczni producenci. 

Menadżerka Smarzowskiego o "Klerze 2"

Jak podaje "Super Express", nakręceniem kolejnej części "Kleru" zainteresowali się włoscy, irlandzcy i hiszpańscy producenci, którzy na nową część filmu mają wyłożyć budżet w wysokości 20 milionów złotych. Akcja produkcji rozgrywałaby się w Stolicy Apostolskiej, do której wyjechałby jeden z głównych bohaterów pierwszej części grany przez Jacka Braciaka

Zaskakujące doniesienia dziennika postanowiła skomentować menadżerka Smarzowskiego, która w rozmowie z dziennikarzami Onet.pl zdementowała pojawiające się plotki. 

Nic nie wiem na ten temat - powiedziała. 

"Kler" wzbudzał kontrowersje jeszcze przed pojawieniem się w kinach. Podczas kręcenia scen żadna z polskich parafii nie zgodziła się na pokazanie wnętrz kościołów w filmie. Właśnie z tego względu wszystkie "kościele ujęcia" zostały zrealizowane w Czechach. 

Chcielibyście zobaczyć kolejną część "Kleru"? 

Bądź na bieżąco. Polub fanpage Chillizet na Facebooku!

Nie tylko "Kler" porusza trudne tematy związane z wiarą i działalnością polskiego kościoła. W tych filmach również zwrócona na nie uwagę:

Oceń artykuł

Komentarze

Przeczytaj więcej

Więcej newsów