Powstał dokument o życiu Heatha Ledgera. Zwiastun jest już w sieci

Beata Dżumaga 05.04.2017
Heath Ledger - zwiastun filmu dokumentalnego o aktorze
Fotografia: YouTube.com

Film będzie miał swoją premierę 23 kwietnia 2017 roku na festiwalu filmowym Tribeca.

"I Am Heath Ledger" nie pozostawi obojętnym żadnego fana Heatha Ledgera, ale powinni go zobaczyć wszyscy fani kina. W serwisie Youtube.com umieszczono zwiastun filmu dokumentalnego o zmarłym przedwcześnie aktorze.

W dokumencie występują bliscy Heatha Ledgera – przyjaciele z dzieciństwa, siostra Kate Ledger i byłe partnerki, jak modelka Christina Cauchi czy aktorka Naomi Watts. W produkcji zobaczymy także osoby ze świata filmu, np. reżysera Anga Lee, który obsadził aktora w swoim filmie "Tajemnica Brokeback Mountain". Mimo nostalgicznego zwiastunu, film porusza też mroczne tematy z życia aktora.

Jeśli coś nie było na krawędzi, to go nie interesowało – mówi w jednej ze scen Ben Harper, muzyk i przyjaciel aktora.

W niespełna 3-minutowym zwiastunie filmu "I Am Heath Ledger" widzimy fragmenty prywatnych nagrań, kręconych w dużej mierze przez samego Heatha Ledgera. Osoby z jego otoczenia potwierdzają, że aktor nie rozstawał się z kamerą czy aparatem.

Kamery zawsze były obok. Kamera wideo, polaroid czy kamera filmowa. Tylko tak o nim myślę – z kamerą w dłoni – wspomina Christina Cauchi, była dziewczyna Heatha.

Z opublikowanego w sieci materiału dowiadujemy się też, że Ledger marzył o reżyserowaniu. Miał już za sobą debiut w tej roli – wyreżyserował teledysk grupy Modest Mouse do utworu "King Rat".

Zawsze chciał być reżyserem. Aktorstwo było tylko sposobem, by to osiągnąć – mówi w zwiastunie Trevor DiCarlo, przyjaciel Heatha z dziecięcych lat.

Heath Ledger został znaleziony martwy w pokoju hotelowym 22 stycznia 2008 roku. Aktor, który pośmiertnie został uhonorowany Oscarem za drugoplanową rolę w filmie "Mroczny Rycerz", zmarł wskutek zatrucia organizmu mieszanką leków.

Dokument "I Am Here" będzie miał swoją premierę już 23 kwietnia 2017 roku na festiwalu filmowym Tribeca. Do kin w Stanach Zjednoczonych film trafi 3 maja 2017 roku.

Oceń artykuł

Komentarze

Przeczytaj więcej

Więcej newsów