Polski Netflix jest nieopłacalny? W porównaniu z innymi krajami przepłacamy!

Julita Buczek 24.09.2018
seriale w Netflix
Fotografia: Pixabay

W Polsce nie opłaca się kupować Netflixa. Mało tytułów i drogi abonament!

Jeśli do tej pory myśleliście, że Netflix oferuje wam dużo filmów i seriali w okazyjnej cenie, to byliście w błędzie. Jak się ostatnio okazało, polska wersja serwisu jest jedną z najdroższych, jeśli weźmiemy pod uwagę liczbę tytułów, które są dla nas udostępniane.

Polski Netflix jest drogi

To czy nasza wersja serwisu wypada drożej niż w innych krajach, można bardzo prosto wyliczyć. Firma Comparitech zestawiła ponad 24 różne kraje i porównała jakie ceny obowiązują w każdym z nich.  Badania wykazały, że jednym z "najtańszych" krajów jest Japonia, a podstawowy abonament wynosi w przeliczeniu 21,33 zł. Japończycy za tę kwotę otrzymują dostęp do ponad 6 tysięcy filmów oraz seriali. Na kolejnych miejscach uplasowały się Kanada, Stany Zjednoczone oraz Brazylia - to tam zapłacimy najmniej za jeden tytuł.

Zobacz także: Zobacz zwiastun 3. sezonu "True Detective". Tak mrocznie i tajemniczo jeszcze nie było!

Ile kosztuje abonament Netflix w Polsce?

W Polsce za podstawowy abonament zapłacimy 34 złote i otrzymamy dostęp do 2,9 tysięcy tytułów filmów i seriali. Jest to zdecydowanie mniej niż w Japonii czy Kanadzie! Jak można zauważyć to, że płacimy więcej, nie daje nam możliwości oglądania większej ilości filmów, często jest wręcz przeciwnie. Trzeba więc uzbroić się w cierpliwość i poczekać, aż baza filmów i seriali polskiego Netflixa się powiększy i mieć nadzieje, że nie wpłynie to na zmianę cen abonamentu.

Bądź na bieżąco! Polub Chillizet na Facebooku

Oceń artykuł

Komentarze

Przeczytaj więcej

Więcej newsów