12.07.2017 12:32

Pokazali musicalową wersję kultowej sceny z "Dnia świra". "Modlitwa Polaka" w ich wykonaniu robi wrażenie

W wersji Marcina Kołaczkowskiego znajdziemy wszystko to, co najlepsze w pierwowzorze. 

Screen z filmu "Dzień świra"

Fotografia: www.youtube.com

W internecie pojawił się ponad 3-minutowy film, który jest przeróbką kultowej sceny "Modlitwa Polaka" z filmu "Dzień świra" Marka Koterskiego. Tym razem jednak o bolączkach rodaków opowiada nie filmowy Adaś Miauczyński (Marek Kondrat), a aktorzy, których zobaczyć można na deskach teatru Kamienica w sztuce "Dzień świra Opera/Musical". 

Chyba nie ma osoby, która choć raz nie słyszała o tym filmie. Produkcja opowiada o 49-letnim rozwiedzionym poloniście, który nie potrafi wyrwać się z nudy i rutyny dnia codziennego. Dodatkowo musi stawić czoła swoim kompleksom i natręctwom, które stale mu towarzyszą. Film to także opowieść o Polakach, nie zawsze wyrozumiałych i tolerancyjnych. 

Ponieważ od premiery filmu minęło już 15 lat, warto przypomnieć jedną z najlepszych jego scen. Tym bardziej, że jest ku temu dobra okazja. Teatr Kamienica sięgnął bowiem po kultowy już tekst Marka Koterskiego i wystawił "Dzień świra" w wersji musicalowo-operowej. Z tej okazji w sieci pojawił się krótki film, w którym aktorzy m.in. Maciej Miecznikowski, Wojciech Solarz, Joanna Kołaczkowska, czy chociażby Joanna Pałucka wyśpiewują "Modlitwę Polaka". 

Trzeba przyznać, że pamiętna scena w wersji Marcina Kołaczkowskiego, który jest reżyserem spektaklu, robi wrażenie. Zapowiada się hit? ;-)

Podoba Ci się musicalowa wersji "Modlitwy Polaka"?