"Pitbull" triumfuje na Wyspach. To historyczny sukces Patryka Vegi

Mateusz Patyk 06.12.2016
Pitbull. Niebezpieczne kobiety
Fotografia: mat. prasowe

Nigdy wcześniej nie doszło do takiej sytuacji. Film Patryka Vegi wspiął się prawie na sam czubek zestawień brytyjskiego box office.

"Pitbull. Niebezpieczne kobiety", czyli kinowa historia o polskich policjantkach po fantastycznym wyniku w kraju (film obejrzało pond 2 miliony widzów), teraz zanotowało triumf za kanałem La Manche.

Największy polski przebój 2016 roku znalazł się na liście pięciu najchętniej oglądanych tam produkcji przez ostatni weekend. Zestawienie udostępniła na Twitterze firma ComScore, która zajmuje się zliczaniem frekwencji w kinach.

Na razie są to nieoficjalne dane. Jeżeli 6 grudnia 2016 roku wszystko się potwierdzi, zagraniczny sukces drugiej części "Pitbulla" stanie się faktem. Tymczasem reżyser już zdążył pochwalić się na Facebooku drugim miejscem, jeżeli chodzi o ilość widzów w Wielkiej Brytanii.

Takiego sukcesu nie miał żaden polski film od 1945 oku!!! Gigantyczna otwarcie "Pitbulla" w Wielkiej Brytanii!!! Pod względem ilości widzów na ekran jesteśmy na 2 miejscu całego box office w UK! - napisał Patryk Vega na swoim profilu na Facebooku.

Patryk Vega o swoim filmie
Fotografia: www.facebook.com/PatrykVegaOfficial

Przebój kinowy, hit kasowy

Na Wyspach obraz Patryka Vegi zarobił już ponad pół miliona funtów. I wszystko wskazuje na to, że ta suma jeszcze urośnie. Świadczyć o tym mogą wcześniejsze odsłony kinowego hitu na temat policjantów. Poprzednia produkcja reżysera w zaledwie trzy dni zarobiła 146 tysięcy funtów, ale znalazła się dopiero w pierwszej dwudziestce filmów weekendu. Z kolei w Polsce zarówno "Pitbull. Nowe porządki" oraz "Pitbull" zobaczyło łącznie ponad 3,5 miliona widzów.

"Niebezpieczne kobiety" swoją premierę miały 11 listopada 2016 roku. Tym razem wraz z Piotrem Stramowskim i Andrzejem Grabowskim wystąpiły m.in. Maja Ostaszewska, Alicja Bachleda Curuś, Joanna Kulig oraz Anna Dereszowska.

Oceń artykuł

Komentarze

Przeczytaj więcej

Więcej newsów