Był wierny ideałom, ale nie... kobietom. Boczarska i Dębska o kobietach Piłsudskiego

Maria Dębska w gorsecie i z bronią jako Aleksandra Szczerbińska w filmie "Piłsudski"
Fotografia: Materiały prasowe/NEXT FILM

Józef Piłsudski był dzielnym żołnierzem i był wierny ideałom, ale nie... kobietom. U jego boku stały dwie panie: Maria Piłsudska i Aleksandra Szczerbińska.

Film "Piłsudski" już 13 września pojawi się na ekranach polskich kin. Pierwsze zdjęcia z produkcji zrobiły na nas ogromne wrażenie. Przede wszystkim przez charakteryzację - Borys Szyc wygląda na nich identycznie jak marszałek! Produkcja będzie opowiadać historię Józefa Piłsudskiego i to nie tylko z perspektywy żołnierza, ale w dużej mierze również będzie poruszać wątki prywatne. A życie uczuciowe Piłsudskiego było bardzo skomplikowane i burzliwe.

Zobacz także: Filmy 2019, których nie możesz przegapić! 5 najgłośniejszych tytułów

"Piłsudski": Boczarska i Dębska o kobietach marszałka

Maria Piłsudska i Aleksandra Szczerbińska - dwie kobiety w życiu marszałka Piłsudskiego. Obie silne i bardzo temperamentne. Każda z nich wpłynęła na to, kim był Józef Piłsudski.

Maria Piłsudska wprowadziła go w szeregi socjalistów i zapoznała z liderami młodego ruchu. To ona stworzyła Piłsudskiego jako polityka. Aleksandrę natomiast poznał znacznie później. Była od niego 15 lat młodsza, ale pomagała mu w przygotowywaniu napadów, zamachów i szkoleń bojowych. Ostatecznie została "tą drugą". Maria wiedziała o romansie męża z młodszą kobietą. Do jej śmierci jednak tkwili w toksycznym związku. Aleksandra natomiast urodziła Piłsudskiemu dwie córki i po odejściu Marii została oficjalnie panią Piłsudską.

W filmie w rolę Marii Piłsudskiej wcieliła się Magdalena Boczarska. W rolę Aleksandry Szczerbińskiej Maria Dębska. Aktorki opowiedziały, jaką rolę ich bohaterki miały w życiu Piłsudskiego.

Ziuk był facetem ambitnym, ale potrzebował kobiety u boku, która utwierdzałaby go w słuszności tego, co robi - mówi Magdalena Boczarska.

Cały film na temat kobiet Piłsudskiego możecie obejrzeć poniżej. 

Zobacz także: Magdalena Boczarska i Mateusz Banasiuk wzięli ślub?! To zdjęcie zdradza wiele. Aktorka skomentowała!

Te filmy 2018 roku zostały najlepiej ocenione przez Polaków!

Oceń artykuł

Komentarze

Przeczytaj więcej

Więcej newsów