Pierwszy zwiastun "Inferno" zapowiada najtrudniejsze wyzwanie Roberta Langdona [wideo]

Paulina Szestowicka 10.05.2016
Tom Hanks Inferno
Fotografia: materiały prasowe

Specjalista od symboliki religijnej jest naprawdę ostatnią nadzieją ludzkości. 

Niebawem do kin trafi ekranizacja czwartej powieści Dana Browna z cyklu przygód Roberta Langdona. "Inferno", tak jak poprzednie części, wyreżyseruje Ron Howard, a w roli głównej wystąpi Tom Hanks

Należy pamiętać, że kinowa wersja historii nie obejmuje ekranizacji "Zaginionego symbolu". Najnowszy film rozpocznie się sceną, w której główny bohater obudzi się we florenckim szpitalu, zupełnie nie wiedząc, dlaczego tam się znalazł. W kieszeni marynarki znajdzie tajemniczy przedmiot, a rozwiązanie zagadki dotyczącej jego pochodzenia i znaczenia, będzie najtrudniejszym w jego karierze.

Plakaty Inferno
Fotografia: materiały prasowe

Robert Langdon będzie musiał nie tylko uciekać przed prześladowcami, ale też odzyskać pamięć, w czym pomoże mu młoda lekarka, Sienna Brooks. Żeby dowiedzieć się, co oznacza symbol na zagadkowym przedmiocie, będzie podążać śladami poematu Dantego. Starając się zapobiec globalnej katastrofie, będzie walczyć nie tylko z przeciwnikami, chcącymi odebrać mu tajemniczą rzecz, ale też z czasem. 

Na ekranie zobaczymy takie gwiazdy jak Felicity Jones, Omar Sy, Irrfan Khan, Sidse Babett Knudsen i Ben Foster. Światowa premiera "Inferno" jest zaplanowana na 12 października, a polska na 14 października 2016 roku.

Oceń artykuł

Komentarze

Przeczytaj więcej

Więcej newsów