Patryk Vega kręci film o siostrach zakonnych. Pokazał pierwszy fragment!

Paulina Ermel 07.03.2019
Patryk Vega
Fotografia: instagram.com/patryk_vega_official

Polski reżyser kręci film o siostrach Dominikankach z Broniszewic, które zajmują się niepełnosprawnymi chłopcami. Do sieci trafił właśnie fragment dokumentu.

Do tej pory Patryk Vega konsekwentnie przyzwyczajał nas do swoich produkcji, które pełne były brutalności i przesady. Nie brakowało tu przestępstw, przemocy i wulgaryzmów. Dlatego informacja o tym, że jeden z najpopularniejszych polskich reżyserów zamierza nakręcić dokument o siostrach zakonnych, zaskoczyła wszystkich.

Vega zamieścił właśnie na Facebooku fragment produkcji, która ukaże się w ciągu roku. Chwyta za serce!

Patryk Vega kręci film o siostrach zakonnych

Vega kręci dokument o siostrach Dominikankach, które wybudowały w Broniszewicach dom dla 56 chorych chłopców. Teraz udostępnił w sieci 12-minutowy fragment filmu o Domu Chłopaków w Broniszewicach. Nagranie opatrzył poruszającym opisem.

Kochani, z wielką przyjemnością prezentuję pierwsze 12 minut dokumentu o Siostrach, które prowadzą Dom chłopaków w Broniszewicach. Niesamowita energia tego miejsca poruszyła moje serce od pierwszej chwili.

Siostry mimo przeciwności losu zbudowały pełen miłości dom dla 56 niepełnosprawnych i wykluczonych Chłopców. Podopieczni na co dzień zmagają się z autyzmem, porażeniem mózgowym oraz zespołem Downa. Nie zapominają jednak, że najważniejsze w życiu to kochać.

Historia kobiet tak bardzo poruszyła reżysera, że nie tylko realizuje ten film, ale również założył Fundację Patryka Vegi, która ma na celu zebrać pieniądze na salę rehabilitacyjną dla niepełnosprawnych chłopców. Jak podaje portal Onet, potrzebne jest 600 tysięcy złotych.

Przyłączycie się do akcji? A przede wszystkim, czy obejrzycie nową produkcję Vegi?

Lubicie oglądać filmy? Koniecznie zapoznajcie się z tą listą. To 10 filmów poprzedniego roku najlepiej ocenionych przez Polaków!

Oceń artykuł

Komentarze

Przeczytaj więcej

Więcej newsów