Pierwsze zdjęcia z planu "Pitbull. Ostatni pies". Jak wygląda Despero po latach?

Anna Respondek 17.10.2017
Marcin Dorociński
Fotografia: EAST NEWS

Znamy kolejne szczegóły fabuły. 

Wokół najnowszej części "Pitbulla. Ostatni pies" pojawiło się wiele kontrowersji. Po tym, jak z reżyserii zrezygnował Patryk Vega, projekt przeszedł w ręce Władysława Pasikowskiego. Właśnie w sieci pojawiły się pierwsze zdjęcia z planu filmowego i kolejne szczegóły fabuły. 

Pierwszy raz głos sprawie filmu postanowił zabrać Pasikowski, który przyznał, że stoi przed nie lada wyzwaniem, ponieważ musi się zmierzyć z sukcesem poprzednich części, ale przede wszystkim "doskonałością serialu sprzed 12 lat". 

Zostawiony sam sobie pewnie bym się nie podjął, ale szczęśliwie wspierają mnie producent wspomnianych blockbusterów Emil Stępień i gwiazdorzy kultowego serialu: Marcin Dorociński, Krzysztof Stroiński, Rafał Mohr i Jadwiga Jankowska-Cieślak. Nasz film nie będzie to jednak prosty miks artystycznego serialu sprzed lat i kasowych filmów z zeszłego roku, ponieważ… zmienił się reżyser i scenarzysta - można przeczytać na Facebooku Dorocińskiego. 

W dalszej części wypowiedzi Pasikowski wyznaje, że chce stworzyć film sensacyjny najlepiej jak potrafi, nie kopiując nikogo innego.

Próbuję nakręcić sensacyjny film tak, jak potrafię najlepiej zrobić to ja. Nie imituję stylu mojego znakomitego poprzednika. Może stąd tytuł filmu Pitbull. Ostatni pies. Niby gatunkowo pitbull, ale w szerszym znaczeniu jednak pies. Będzie więc dużo starego, ale też więcej nowości. Najbardziej oczekuję występu Doroty Rabczewskiej znanej Państwu bardziej jako Doda, i nowej muzyki, z którą pierwszy raz będę miał do czynienia. A o czym jest film? Jak zwykle o twardej przyjaźni, zasadach, tyrani złych ludzi i oczywiście o miłości - zakończył.

W sieci pojawił się również oficjalny opis dystrybutora, z którego wynika, że Dorota Rabczewska zagra główny czarny charakter, czyli szefową mafii znaną jako Czarna Wdowa.

Kiedy ginie Soczek, partner Majamiego, policjanci z wydziału terroru rozpoczynają dochodzenie. Schwytanie sprawcy uważają nie tylko za swój obowiązek, ale też punkt honoru. Niestety, wydział jest przetrzebiony zmianami organizacyjnymi i zwolnieniami. Dlatego, aby stawić czoła gangsterom, stołeczny komendant ściąga do Warszawy rozproszonych po prowincji, doświadczonych policjantów. W stolicy pojawiają się Despero, Metyl oraz – prosto z Waszyngtonu – Nielat, zwany obecnie Quantico. W tym samym czasie w walce o dominację nad miastem, toczonej między gangami z Pruszkowa i Wołomina, pojawia się trzeci, znaczący gracz – Czarna Wdowa.

W nowej produkcji wezmą również udział aktorzy znani z serialu, w tym: Marcin Dorociński,  Rafał Mohr, Dorota „Doda” Rabczewska, Cezary Pazura, Adam Woronowicz, Krzysztof Kiersznowski, Iza Kuna, Michał Kula, Marian Dziędziel, Zbigniew Zamachowski, Jadwiga Jankowska-Cieślak, Agnieszka Kawiorska, Artur Szpilka i Katarzyna Nosowska. Premiera przewidziana jest na 2018 rok.

Wybierzecie się do kina? 

Oceń artykuł

Komentarze

Przeczytaj więcej

Więcej newsów