17.10.2017 13:43

Pierwsze zdjęcia z planu "Pitbull. Ostatni pies". Jak wygląda Despero po latach?

Znamy kolejne szczegóły fabuły. 

Marcin Dorociński

Fotografia: EAST NEWS

Wokół najnowszej części "Pitbulla. Ostatni pies" pojawiło się wiele kontrowersji. Po tym, jak z reżyserii zrezygnował Patryk Vega, projekt przeszedł w ręce Władysława Pasikowskiego. Właśnie w sieci pojawiły się pierwsze zdjęcia z planu filmowego i kolejne szczegóły fabuły. 

Pierwszy raz głos sprawie filmu postanowił zabrać Pasikowski, który przyznał, że stoi przed nie lada wyzwaniem, ponieważ musi się zmierzyć z sukcesem poprzednich części, ale przede wszystkim "doskonałością serialu sprzed 12 lat". 

"

Zostawiony sam sobie pewnie bym się nie podjął, ale szczęśliwie wspierają mnie producent wspomnianych blockbusterów Emil Stępień i gwiazdorzy kultowego serialu: Marcin Dorociński, Krzysztof Stroiński, Rafał Mohr i Jadwiga Jankowska-Cieślak. Nasz film nie będzie to jednak prosty miks artystycznego serialu sprzed lat i kasowych filmów z zeszłego roku, ponieważ… zmienił się reżyser i scenarzysta - można przeczytać na Facebooku Dorocińskiego.  "

W dalszej części wypowiedzi Pasikowski wyznaje, że chce stworzyć film sensacyjny najlepiej jak potrafi, nie kopiując nikogo innego.

"

Próbuję nakręcić sensacyjny film tak, jak potrafię najlepiej zrobić to ja. Nie imituję stylu mojego znakomitego poprzednika. Może stąd tytuł filmu Pitbull. Ostatni pies. Niby gatunkowo pitbull, ale w szerszym znaczeniu jednak pies. Będzie więc dużo starego, ale też więcej nowości. Najbardziej oczekuję występu Doroty Rabczewskiej znanej Państwu bardziej jako Doda, i nowej muzyki, z którą pierwszy raz będę miał do czynienia. A o czym jest film? Jak zwykle o twardej przyjaźni, zasadach, tyrani złych ludzi i oczywiście o miłości - zakończył. "

W sieci pojawił się również oficjalny opis dystrybutora, z którego wynika, że Dorota Rabczewska zagra główny czarny charakter, czyli szefową mafii znaną jako Czarna Wdowa.

"

Kiedy ginie Soczek, partner Majamiego, policjanci z wydziału terroru rozpoczynają dochodzenie. Schwytanie sprawcy uważają nie tylko za swój obowiązek, ale też punkt honoru. Niestety, wydział jest przetrzebiony zmianami organizacyjnymi i zwolnieniami. Dlatego, aby stawić czoła gangsterom, stołeczny komendant ściąga do Warszawy rozproszonych po prowincji, doświadczonych policjantów. W stolicy pojawiają się Despero, Metyl oraz – prosto z Waszyngtonu – Nielat, zwany obecnie Quantico. W tym samym czasie w walce o dominację nad miastem, toczonej między gangami z Pruszkowa i Wołomina, pojawia się trzeci, znaczący gracz – Czarna Wdowa. "

W nowej produkcji wezmą również udział aktorzy znani z serialu, w tym: Marcin Dorociński,  Rafał Mohr, Dorota „Doda” Rabczewska, Cezary Pazura, Adam Woronowicz, Krzysztof Kiersznowski, Iza Kuna, Michał Kula, Marian Dziędziel, Zbigniew Zamachowski, Jadwiga Jankowska-Cieślak, Agnieszka Kawiorska, Artur Szpilka i Katarzyna Nosowska. Premiera przewidziana jest na 2018 rok.

Wybierzecie się do kina?