Pastisz i kryminał. Mikkelsen promuje auto w zabawnym filmie krótkometrażowym

Redakcja 21.10.2016
Mads Mikkelsen
Fotografia: www.youtube.com

Kamienna twarz i miękkie serce. Taki właśnie jest Hannibal w "Duchu".

"Le Fantôme" to film krótkometrażowy, który jest reklamą nowego Forda Edge SUV. Fakt, że dziesięciominutowy obraz powstał w celach promocyjnych, nie przeszkadza jednak w odbiorze. "Duch" jest zabawny i trzyma w napięciu, a Mads Mikkelsen jak zwykle zachwyca grą. Duński aktor wciela się w rolę płatnego mordercy, który skrupulatnie i elegancko przygotowuje się do zlikwidowania pewnej pary, jednak przed wykonaniem swojego zadania coś go zatrzymuje. 

Film został wyreżyserowany przez twórcę teledysków Jake'a Scotta, syna Ridleya. Ośmiominutowa reklama oparta jest na pastiszu - społeczeństwo konsumpcyjne przecież zakochuje się w przedmiotach. SUV Forda tak bardzo zauroczył Mikkelsena, że postanowił uratować parę, którą miał zabić, a sam w zamian zabrał im ich "oczko w głowie". Każdego dnia podejmujemy decyzje, które wpływają na nasze życie i czasem na życie innych – wygłasza podniosłą sentencję aktor, co w połączeniu z jego absurdalnym zachowaniem raczej bawi, niż daje do myślenia.

Reklama warta jest uwagi nie tylko ze względu na obecność jednego z najbardziej lubianych aktorów na świecie, odtwórcy głównej roli w serialu "Hannibal", ale także ze względu na lokację. Akcja dzieje się w Chorwacji - architektura i widoki zachwycają. Mocnym elementem jest Czarna Wdowa, postać grana przez Barbarę Steele znaną z horrorów z lat 60. takich jak "Masakra Szatana", ale także z "Osiem i pół" Felliniego. Jest mroczna i wprowadza element niepokoju. Zapomnijcie o tym, że "Le Fantôme" jest reklamą i obejrzyjcie ją, jak film krótkometrażowy. Warto!

Oceń artykuł

Komentarze

Przeczytaj więcej

Więcej newsów