Ostatni sezon najbardziej niedocenianego serialu HBO już w kwietniu. Zwiastun "Pozostawionych" trzyma w napięciu

Redakcja 26.01.2017
Zwiastun "Pozostawionych"
Fotografia: www.youtube.com

Apokalipsa zbliża się wielkimi krokami. 

Pierwsze odcinki serialu "Pozostawieni" ("Leftovers") ukazały się w 2014 roku na HBO. Mimo udziału wielkich gwiazd, takich jak Liv Tyler czy Justin Theroux, chwytliwej fabuły i uznanych twórców (Tim Perotta odpowiedzialny jest za scenariusz do filmu "Małe dzieci", a Damon Lindelof za serial "Zagubieni"), produkcja nie odniosła spodziewanego sukcesu.

Szkoda, ponieważ to z pewnością jedna z najlepszych historii HBO. Być może właśnie to ograniczone zainteresowanie szarej masy spowodowało, że serial zakończy się już po trzecim sezonie. Mimo że ma wielu zagorzałych fanów.

"Pozostawieni" to apokaliptyczna wizja świata, w którym nagle, w jednej sekundzie, znika 2% populacji, w tym na przykład Jennifer Lopez i papież. To wydarzenie wywraca świat do góry nogami, powstają sekty, pozostawieni, zdezorientowani ludzie zmagają się z depresją i niemalejącym szokiem. Wielu z nich próbuje dociec prawdy, powodu zniknięcia ich najbliższych, inni szukają bezpiecznego miejsca albo sposobu na uchronienie się przed kolejną tragedią.

HBO opublikowało pierwszy zwiastun trzeciej serii "Pozostawionych". Jest niepokojący, zapowiada koniec. Nie wiadomo, czy stanie się "najgorsze" i znikną kolejni ludzie, a może cała populacja?

"Pozostawieni" zwiastun
Fotografia: YouTube.com

Prapoczątek i koniec świata

Serial "Pozostawieni" rozwijał się powoli. Pierwsza seria nie zachwyciła krytyków i widzów, jednak drugi sezon utwierdził tych wytrwałych, którzy dali produkcji szansę, że to jedna z najlepszych propozycji stacji HBO. Ta dynamika rozwoju akcji pozwala myśleć, że zapowiadany sezon, którego premiera odbędzie się 17 kwietnia 2017 roku, będzie arcydziełem. Tym bardziej, że akcja zostanie przeniesiona ze Stanów Zjednoczonych do Australii.

To geograficzny koniec świata, a nasz show opowiada o emocjonalnym końcu świata. Jest coś wyjątkowego w australijskim kinie, jest pierwotne, pradawne i uduchowione. Wydaje się, że ten klimat pasuje do "Pozostawionych" – powiedział Damon Lindelof w rozmowie z "Entertainment Weekly" w grudniu 2016 roku.

Oceń artykuł

Komentarze

Przeczytaj więcej

Więcej newsów