Ruszyły zdjęcia do serialu "Osiecka"! Znamy obsadę

Agnieszka Osiecka, Maryla Rodowicz i Elżbieta Czyżewska na bankiecie
Fotografia: Zenon Zyburtowicz/East News

Agnieszka Osiecka była wybitną artystką. Trudno się dziwić zatem, że TVP postanowiła stworzyć o niej serial. Już wiemy, kto znalazł się w obsadzie! Kiedy premiera?

Agnieszka Osiecka to jedna z najwybitniejszych polskich pisarek. Znana jest w dużej mierze ze współpracy ze znanymi muzyki. Przyjaźniła się z Marylą Rodowicz i pisała dla niej teksty piosenek. Jej życie było bardzo interesujące i godne materiału na produkcję telewizyjną. Z tego założenia wyszła Telewizja Polska, która postanowiła stworzyć serial na podstawie życia Agnieszki Osieckiej, pt.: po prostu "Osiecka". Znamy obsadę! Kiedy premiera?

Zobacz także: Powstanie serial o Agnieszce Osieckiej. Wybrano aktorki, które wcielą się w legendarną pisarkę

"Osiecka": obsada

Zgodę na powstanie serialu wyraziła już córka Agnieszki Osieckiej, Agata Passent. Scenariusz do produkcji powstał na podstawie biografii Agnieszki Osieckiej oraz materiałów archiwalnych z jej udziałem. Odpowiadają za niego: Maciej Karpiński i Maciej Wojtyszko, przy współpracy z Henryką Królikowską. Serial wyreżyseruje Robert Gliński.

Wiemy już, kto wcieli się w serialu w rolę Agnieszki Osieckiej! Będzie to znana polska aktorka, Magdalena Popławska. Kto jeszcze pojawi się na ekranie?

Jak donoszą "Wirtualne Media", główne role w produkcji, poza Popławską, zagrają: Eliza Rycembel, Piotr Żurawski, Maria Pakulnis, Jan Frycz, Jędrzej Hycnar, Mikołaj Roznerski, Grzegorz Małecki, Tomasz Włosok, Aleksandra Pisula, Aleksandra Konieczna i Wiktoria Gorodeckaja

"Osiecka": data premiery

TVP nie podała jeszcze oficjalnej daty premiery serialu "Osiecka". Początkowo miała mieć miejsce jeszcze w 2019 roku. Najprawdopodobniej jednak zostanie przesunięta na przyszły rok. O wszelkich zmianach będziemy informować na bieżąco.

Zobacz także: Rosamund Pike jako Maria Skłodowska-Curie. Zobacz pierwsze zdjęcie z "Radioactive"

Wydaje ci się, że znasz każdy tekst kultowych polskich piosnek? W takim razie ten QUIZ jest właśnie dla ciebie - spróbuj poprawnie dopasować słowa do piosenki.

Janusz Panasewicz śpiewa na koncercie zespołu Lady Pank
Rozwiąż quiz

Rozpoznaj kultowe polskie piosenki po fragmencie tekstu

Janusz Panasewicz śpiewa na koncercie zespołu Lady Pank

1. "Swoje miejsce znajdź i nie pytaj, czy taki układ ma jakiś sens..."

Oceń artykuł

Komentarze

Przeczytaj więcej

Więcej newsów