Oscary 2021: gala wręczenia nagród przesunięta pierwszy raz od 40 lat! Poznaliśmy datę ceremonii

Katarzyna Leszczyńska 16.06.2020 AKTUALIZACJA: 16.06.2020
Oscary: złote statuetki
Fotografia: Ross Patten/Photoshot/Reporter/East News

Oscary 2021 przesunięte pierwszy raz od 40 lat! Wiemy, kiedy odbędzie się gala i kiedy poznamy nominacje do nagrody.

Koronawirus pokrzyżował plany różnym osobom, w tym twórcom filmowym. Kina niemal na całym świecie były zamknięte, premiery się nie odbywały, a filmy nie były nagrywane. To postawiło także pod znakiem zapytania Oscary 2021. Gala przyznania nagród Amerykańskiej Akademii Filmowej do tej pory odbywała się na początku roku. Tym razem sytuacja byłaby jednak utrudniona, w związku z czym postanowiono, po raz pierwszy od czterdziestu lat, przesunąć termin ceremonii. Wiemy kiedy się odbędzie i znamy datę przedstawienia nominacji! 

Zobacz także: Polskie akcenty w historii Oscarów

Oscary 2021 przesunięte! Kiedy odbędzie się gala?

Na oficjalnych kontach Amerykańskiej Akademii Filmowej w mediach społecznościowych pojawiła się grafika z kalendarium nadchodzących Oscarów 2021. 

Tego, że ceremonia rozdania Oscarów w przyszłym roku prawdopodobnie zostanie przełożona, spodziewali się już wszyscy od dłuższego czasu. Teraz w końcu dostaliśmy oficjalne informacje na ten temat.

Okazuje się, że po raz pierwszy od 40 lat gala została przesunięta! W związku z tym laureatów Oscarów 2021 roku poznamy dopiero 25 kwietnia 2021.

W historii przełożenie gali zdarzało się trzykrotnie. Pierwszy raz w 1938 roku, kiedy doszło do powodzie w Los Angeles. Wówczas ceremonia odbyła się tydzień później. Drugi raz taka sytuacja miała miejsce w 1968 roku - po zabójstwie Martina Luthera Kinga. Galę także przesunięto o tydzień. Trzeci raz natomiast nastąpiło jednodniowe opóźnienie, w związku z zamachem na prezydenta Ronalda Regana w 1981 roku. Teraz szyki wszystkim pokrzyżowała pandemia koronawirusa.

Zobacz także: Legendarne filmy oscarowe. TOP 18

Oscary 2021 przesunięte! Kalendarium - kiedy poznamy nominacje?

Oczywiście sama gala to jedno, ale przesunięte zostają także inne ważne daty związane z rozdanie Oscarów. Przede wszystkim nominacje, które poznamy dopiero 15 marca 2021. Wcześniej, 9 lutego 2021, możemy spodziewać się krótkiej listy poszczególnych nominacji. 

Także termin zgłaszania filmów do nagrody uległ wydłużeniu. W przyszłym roku będą brane pod uwagę produkcje, które premierę światową miały w okresie 1 stycznia 2020-28 lutego 2021. 

Zobacz także: Filmy 2020 roku, które powinna zobaczyć każda kobieta!

Pamiętacie tegoroczne Oscary? Trzeba przyznać, że Polacy zadali szyku na czerwonym dywanie!

Oceń artykuł

Komentarze

Przeczytaj więcej

Więcej newsów