Już jest polski kandydat do Oscara 2021! Właśnie poznaliśmy decyzję komisji

Małgorzata Szumowska w czarnej marynarce podczas Festiwalu Filmowego w San Sebastian
Fotografia: Rex Features/East News

Już znamy polskiego kandydata do Oscara 2021! "Śniegu już nigdy nie będzie" Małgorzaty Szumowskiej powalczy w Hollywood.

Na ten moment czekamy z niecierpliwością każdego roku. Właśnie poznaliśmy polskiego kandydata do Oscara 2021! Okazuje się, że w tym roku naszą reprezentantką będzie Małgorzata Szumowska, która Hollywood będzie podbijać ze swoim filmem "Śniegu już nigdy nie będzie". Oficjalny polski kandydat do Oscara 2021 został ogłoszony w poniedziałek, 10 sierpnia, po obradach komisji oscarowej pod przewodnictwem kompozytora Jana A.P. Kaczmarka. 

Zobacz także: Oscary 2021: gala wręczenia nagród przesunięta pierwszy raz od 40 lat! Poznaliśmy datę ceremonii

Oscary 2021: film Małgorzaty Szumowskiej polskim kandydatem do nagrody

"Śniegu już nigdy nie będzie" to film Małgorzaty Szumowskiej, który już zaczyna podbijać światowe kina!

Produkcja została już doceniona w Wenecji, zakwalifikowała się bowiem do konkursu głównego MFF. Jest jednym z 18 kandydatów do Złotego Lwa. Teraz będzie podbijać Hollywood!

Małgorzata Szumowska musiała pokonać solidną konkurencję. O reprezentowanie Polski w tym roku walczyły bowiem m.in. takie produkcje jak: głośna "Sala samobójców. Hejter" Janka Komasy oraz "Sweat" Magnusa von Horna, który znalazł się na liście selekcyjnej Cannes 2020. 

Film opowiada historię Ukraińca, który pracuje w Polsce jako masażysta. Tym samym trafia do różnych mieszkańców Warszawy i zostaje wtajemniczony w ich problemy oraz przeżycia. 

W "Śniegu już nigdy nie będzie" występuje śmietanka polskich gwiazd! Na ekranie pojawią się m.in.: Maja Ostaszewska, Agata Kulesza, Katarzyna Figura, Weronika Rosati, Andrzej Chyra i Łukasz Simlat. Za zdjęcia odpowiada Michał Englert, prywatnie partner Ostaszewskiej.

Film "Śniegu już nigdy nie będzie" światową premierę będzie miał we wrześniu, podczas weneckiego festiwalu. Jak na razie nie wiemy, kiedy pojawi się w polskich kinach. 

Zobacz także: "Dirty Dancing" wraca, a w nim... Jennifer Grey! Dziś moglibyście nie poznać filmowej Baby

Nie tylko Paweł Pawlikowski i Jan Komasa zasłynęli w Polsce jako reżyserzy, którzy otrzymali nominację do Oscara! Oto wybitni Polacy, którzy byli docenieni przez Akademię.

Oceń artykuł

Komentarze

Przeczytaj więcej

Więcej newsów