"Boże Ciało" bez Oscara! Wiemy, jaki film międzynarodowy był najlepszy

Oscary 2020: polska ekipa z filmu "Boże Ciało" na czerwonym dywanie
Fotografia: ROBYN BECK/AFP/East News

Oscary 2020 przyznane! Poznaliśmy najlepszy film międzynarodowy. Wśród nominowanych znalazło się polskie "Boże Ciało". A kto został zwycięzcą? 

Oscary każdego roku budzą ogromne emocje. Zwłaszcza wtedy, gdy wśród nominowanych są polskie filmy, a taka sytuacja ostatnio powtarza się niemal co roku, z czego możemy być bardzo dumni. Tak też było w tym roku. Film Jana Komasy, "Boże Ciało", otrzymał nominację za najlepszy film międzynarodowy. Polski film musiał jednak pokonać w tej kategorii naprawdę mocną konkurencję. Czy mu się udało? Już wiemy! 

Zobacz także: Oscary 2020 rozdane! Oto pełna lista laureatów

Oscary 2020: "Boże Ciało" wróci ze statuetką? Znamy wyniki!

"Boże Ciało" w tym roku miało ogromną konkurencję! Wraz z polskim filmem nominacje do tej prestiżowej nagrody otrzymali także: "Parasite", który był uznawany za absolutnego faworyta w tej kategorii, "Ból i blask" - film Pedro Almodóvara z Antonio Banderasem w roli głównej, a także "Les Miserables" oraz "Kraina miodu". Który z nich otrzymał statuetkę?

Okazuje się, że absolutnym numerem jeden wśród filmów międzynarodowych był "Parasite". To właśnie koreański film w tym roku zdobył Oscara i nie da się ukryć, że zdecydowanie zasłużył na statuetkę, choć przykro, że polski film znów musiał obyć się smakiem.

Dziękuję, teraz mogę się napić - zażartował reżyser "Parasite", Bong Joon-ho, gdy odbierał nagrodę.

"Parasite" to film, który zyskał uznanie na całym świecie. Również w Polsce cieszył się ogromnym sukcesem i sympatią widzów. Nic więc dziwnego, że to właśnie on zyskał miano najlepszego filmu międzynarodowego 2019 roku. Zdobył także statuetki dla najlepszego reżysera oraz za najlepszy scenariusz oryginalny. Co więcej, został także najlepszym filmem minionego roku

Zobacz także: Kim jest reżyser "Bożego Ciała"? Jan Komasa nakręcił już kilka głośnych filmów! Poznajcie jego historię

"Boże Ciało" powtórzyło sukces wielu polskich filmów i otrzymało nominację do Oscara. Jakie były inne polskie akcenty w historii nagród Akademii Filmowej?

Oceń artykuł

Komentarze

Przeczytaj więcej

Więcej newsów