Oscary 2019 już za chwilę! Sprawdź, gdzie obejrzeć galę!

Dolby Theatre: Oscary 2018; 90. gala rozdania Oscarów
Fotografia: USA TODAY Network/Sipa USA/East News

Oscary 2019 już 24 lutego! Sprawdź, gdzie i o której będziesz mógł obejrzeć galę na żywo. Kto wystąpi na 91. gali rozdania Oscarów i zdobędzie statuetki?

Oscary 2019 nadchodzą wielkimi krokami. Już w najbliższą niedzielę, 24 lutego, gwiazdy zbiorą się w Dolby Theatre w Los Angeles, żeby poznać wyniki najpopularniejszych nagród filmowych w historii kina. Trzeba przyznać, że w tym roku poziom filmów nominowanych do Oscarów jest bardzo wyrównany. O tym, kto zdobędzie złotą statuetkę, zdecydują oczywiście członkowie Amerykańskiej Akademii Filmowej. Szanse na zdobycie Oscara w tym roku ma również polski film Pawła Pawlikowskiego, "Zimna wojna".

Zobacz także: Oscary 2019 - znamy nominacje!

Oscary 2019: kiedy i gdzie oglądać galę?

91. gala rozdania Oscarów odbędzie się w Los Angeles. Jak co roku statuetki zostaną wręczone w kultowym Dolby Theatre. Oczywiście w związku z tym cała ceremonia odbędzie się w czasie zachodnio-amerykańskim. Dlatego też tylko najwytrwalsi z nas będą mogli zobaczyć galę na żywo, odbędzie się ona bowiem w nocy z 24 na 25 lutego.

Ceremonię rozdania Oscarów będzie mógł zobaczyć każdy z nas dzięki Canal+. Stacja, która na co dzień dostępna jest wyłącznie dla posiadaczy pakietu Canal+, na tę jedną wyjątkową noc będzie odkodowana. W związku z tym posiadacze wybranych sieci kablowych oraz abonenci nc+ będą mogli obejrzeć galę na swoich własnych telewizorach.

Zobacz także: Polskie akcenty w historii Oscarów

91. gala rozdania Oscarów rozpocznie się o godzinie 2:00. Już wcześniej jednak Canal+ przygotował dla nas niespodzianki. Transmisja rozpocznie się o 23:30. Wtedy też będziemy mogli zobaczyć film dokumentalny "Zawierucha w Hollywood", który na potrzeby tegorocznych Oscarów został stworzony przez polskiego aktora, Rafała Zawieruchę.

Następnie o 0:30 rozpocznie się studio Oscarowe, które poprowadzą dziennikarka Katarzyna Janowska i gospodarz programu "Kino Mówi", Błażej Hrapkowicz. Wówczas będziemy mogli zobaczyć również relacje z czerwonego dywanu, na którym będą zbierać się oscarowi goście. W studiu pojawią się także eksperci komentujący stroje gwiazd. Wszystko potrwa do rozpoczęcia gali o 2:00. W przerwach reklamowych między poszczególnymi kategoriami również będą rozmowy z ekspertami.

Jeżeli jednak nie jesteście na tyle wytrwali, żeby obejrzeć galę w nocy, będziecie mogli zobaczyć skrót z gali również w odkodowanym paśmie Canal+ już 25 lutego o godzinie 21:00.

Zobacz także: Chcesz obejrzeć filmy nominowane do Oscarów 2019? Podpowiadamy, gdzie je znajdziesz!

Oscary 2019: kto poprowadzi galę?

W tym roku pojawiło się wiele kontrowersji wokół prowadzącego 91. galę rozdania Oscarów. I choć do ceremonii zostało zaledwie kilka dni, nadal nie wiemy, kto będzie oficjalnym prowadzącym. Na początku grudnia 2018 roku pojawiła się informacja, że ma to być komik Kevin Hart. Ten natomiast zrezygnował z funkcji po tym, gdy skrytykowano go za krytykowanie środowisk LGBT. Od tamtej pory Akademia nie podała oficjalnej informacji o tym, kto go zastąpi.

Pojawiły się już informacje o tym, że ma być więcej niż jeden prowadzący. Niektóre portale podały również, że Akademia szykuje ceremonię bez prowadzącego. O tym jak będzie ostatecznie przekonamy się zapewne w niedzielę.

Zobacz także: Kontrowersyjny pomysł na Oscarach 2019! Akademia szybko się z niego wycofała

Oscary 2019: kto wystąpi na gali?

Co roku Oscary to nie tylko rozdanie nagród, ale przede wszystkim świetne widowisko. Nic więc dziwnego, że również w tym roku organizatorzy zadbali o rozrywkę na najwyższym poziomie. Choć nie wiemy, jaki prowadzący będzie nas bawił, znani są nam artyści, którzy wystąpią na 91. gali rozdania Oscarów.

Na scenie wystąpi grupa Queen z Adamem Lambertem. Zagrają utwory doskonale znane z repertuaru kultowego zespołu, w związku z wieloma nominacjami dla filmu "Bohemian Rhapsody", który opowiada historię grupy i jej legendarnego wokalisty, Freddiego Mercury'ego.

Zobacz także: Czy warto zobaczyć "Bohemian Rhapsody"?

Na gali zaśpiewają również Kendrick Lamar i SZA, Jennifer Hudson, Bette Midler, Gilian Elch oraz David Rawlings. Jedną z największych niespodzianek jest natomiast występ duetu z filmu "Narodziny gwiazdy". Lady Gaga i Bradley Cooper zaśpiewają na żywo utwór "Shallow", co wiąże się z ogromnym stresem aktora, o czym sam opowiedział w jednym z wywiadów.

Oscary 2019: kto zdobędzie statuetkę?

Ostatnim pytaniem, ale jednocześnie najważniejszym, jakie nurtuje nas przed rozdaniem Oscarów, jest oczywiście to, kto zdobędzie statuetki. Przewidywań jest wiele. Zapewne ma to wiele wspólnego ze wspomnianym już wcześniej przeze mnie wyrównanym poziomem tegorocznych nominowanych. Z pewnością jednak możemy wyróżnić kilku faworytów do zdobycia Oscara.

Najwięcej nominacji otrzymały filmy "Faworyta" oraz "Roma". Obie produkcje w pełni zasługują na zdobycie Oscara i mogą triumfować w najważniejszych kategoriach. Czarnym koniem do zdobycia statuetki za najlepszy film jest również "Green Book". "Zimna wojna" natomiast może zdobyć statuetki dla najlepszego filmu nieanglojęzycznego, najlepszego reżysera oraz za najlepsze zdjęcia. Czy uda jej się jednak pokonać "Romę"? Przekonamy się już 24 lutego!

Zobacz także: Filmy 2019 roku, których nie możesz przegapić!

O tym, jaki film był najlepszy w minionym roku, przekonamy się już wkrótce. A jak wyglądali laureaci w innych latach? Te filmy zyskały już miano kultowych!

Oceń artykuł

Komentarze

Przeczytaj więcej

Więcej newsów