Chcesz obejrzeć filmy nominowane do Oscarów 2019? Podpowiadamy, gdzie je znajdziesz!

Joanna Kulig i Agata Kulesza w kadrze z filmu "Zimna wojna"
Fotografia: Łukasz Bąk/Kino Świat

Oscary 2019 już 24 lutego. Do tej pory możemy obejrzeć wszystkie z nominowanych filmów! A tych w sieci jest już naprawdę dużo.

Poznaliśmy już nominacje do Oscarów 2019. Do gali, podczas której poznamy laureatów tych prestiżowych statuetek, zostało jeszcze trochę czasu. Można go wykorzystać na zapoznanie się z produkcjami, które walczą o Oscara. I naprawdę warto je obejrzeć! Pomimo tego, że Amerykańska Akademia Filmowa znana jest ze swojej polityczności, produkcje oscarowe wciąż utrzymują doskonały poziom. Zawsze też dobrze jest wiedzieć, jakie produkcje ze sobą rywalizują i obstawiać swoich faworytów. 

Zobacz także: Oscary 2019 już za chwilę! Sprawdź, gdzie obejrzeć galę!

Oscary 2019: gdzie obejrzeć nominowane filmy?

Podczas gdy niektóre filmy nominowane do Oscarów jeszcze czekają na premierę w Polsce, niektóre już dostępne są w sieci. Podpowiadamy, gdzie całkiem legalnie obejrzeć produkcje, które w tym roku otrzymały szanse na zgarnięcie złotej statuetki. 

"Zimna wojna"

Choć trudno mi uwierzyć, że jeszcze nie widzieliście tego filmu, jeżeli ktoś taki jeszcze się uchował, macie możliwość nadrobić zaległości. "Zimna wojna" dostępna jest na Player.pl i VOD.pl. Możecie też kupić film w cenie 9,90 zł na platformie Chili.com.

Zobacz także: Joanna Kulig zachwycona nominacjami "Zimnej wojny" do Oscara! Zobaczcie jej reakcję

"Roma"

Ten film uznawany jest za prawdziwego pewniaka do wygrania tegorocznych Oscarów. Wraz z filmem "Faworyta" otrzymał największą liczbę nominacji, w 10 kategoriach. Jest dostępny na platformie Netflix, w związku z tym, że właśnie przez niego został wyprodukowany.

"Ballada o Busterze Scruggsie" i "Koniec gry"

Na Netflixie możecie znaleźć również "Balladę o Busterze Scruggsie" i "Koniec gry". Pierwszy z nich nominowany jest w następujących kategoriach: najlepszy scenariusz adaptowany, najlepsza piosenka oraz najlepsze kostiumy. "Koniec gry" natomiast może być doceniony za najlepszy krótkometrażowy film dokumentalny.

Zobacz także: TOP filmy akcji. 40 najlepszych w historii kina

"Czarna pantera"

"Czarna pantera" to prawdziwy czarny koń w wyścigu po Oscary, nie tylko ze względu na swój tytuł. Możecie obejrzeć go na: HBO GO, Chili, Player.pl oraz Ipla.

"Avengers: Wojna bez granic"

Ta produkcja Marvela została doceniona za efekty specjalne. O tym, czy słusznie możecie przekonać się włączając: HBO GO, Chili, Player.pl oraz Ipla.

Zobacz także: Najlepsze filmy science fiction w historii kina. TOP 51

"Krzysiu, gdzie jesteś?"

Ta produkcja, choć skierowana jest do dzieci, również została docenione przez Akademię za efekty specjalne. Możecie ją obejrzeć na Player.pl.

"Ciche miejsce" 

Wbrew pozorom ten film otrzymał nominację za montaż dźwięku. Możemy go obejrzeć na platformach HBO GO oraz Chili. 

Zobacz także: Najlepsze horrory w historii kina. TOP 50

"Czarne bractwo. BlacKkKlansman", "Pierwszy reformowany", "Wyspa psów" oraz "Iniemamocni2"

Każdy z tych filmów dostępny jest na Chili.com. "Iniemamocnych" dodatkowo znajdziecie na Playerze, a "Wyspę psów" w VOD.pl.

"A Night at the Garden"

Ten film dokumentalny dostępny jest na YouTubie.

Zobacz także: Paweł Pawlikowski komentuje nominacje dla "Zimnej wojny". "To niesamowity zaszczyt"

"Green Book" i "Faworyta" wkrótce w kinach

Te dwa filmy z pewnością zdobędą statuetki w którejś z kategorii. Zwłaszcza, że oba dotychczas były nagradzane różnymi prestiżowymi nagrodami i są rewelacyjne. Już niedługo, jeszcze przed Oscarami, będziecie mogli zobaczyć je na dużym ekranie! Oba filmy do kin wchodzą 8 lutego.

Zobacz także: "Green Book" to oscarowy faworyt. Jego twórcy są oskarżeni o ekshibicjonizm i islamofobię

Nie tylko Paweł Pawlikowski zasłynął w Polsce jako reżyser, który otrzymał nominację do Oscara! Oto wybitni Polacy, którzy byli docenieni przez Akademię.

Oceń artykuł

Komentarze

Przeczytaj więcej

Więcej newsów