Kontrowersyjny pomysł na Oscarach 2019. Polacy mogą być pokrzywdzeni

Paulina Ermel 14.02.2019
Oscary
Fotografia: Eastnews

Tegoroczna gala rozdania Oscarów będzie wyjątkowa. Ale nie tylko w pozytywnym sensie.

Gala rozdania Oscarów coraz bliżej. A wraz z nią coraz więcej emocji i spekulacji dotyczących tego, kto może wygrać statuetkę w tym roku. To będzie wyjątkowa noc, ale też pod wieloma nowymi względami.

Wiemy już, że nie będzie jednego oficjalnego prowadzącego uroczystość. Okazuje się, że to nie jedyna nowość, jaką wprowadziła Amerykańska Akademia Filmowa.

Oscary 2019 - zmiany

W tym roku ceremonia wręczenia nagród będzie wyglądała zupełnie inaczej niż dotychczas. Po pierwsze nie będzie jednego gospodarza, który zabawiałby zebranych gości.

Wprowadzono też ograniczenia w czasie, który dawany był laureatom na przemówienia i podziękowania. Teraz dostaną limit czasowy - zaledwie 90 sekund - i będą musieli się go trzymać.

Jednak to nie wszystko. Oscary w kilku kategoriach zostaną przyznane w czasie... reklam! Oznacza to tyle, że w momencie, kiedy widzowie będą mieli przerwę na reklamę, zostaną przyznane statuetki w kategoriach: "Najlepsze zdjęcia", "Najlepszy montaż", "Najlepsza charakteryzacja" i "Najlepszy film krótkometrażowy".

Zobacz także: Oscary 2019 - znamy nominacje! 

"Stracić" mogą na tym Polacy. W końcu Łukasz Żal nominowany został do Oscara w kategorii "Najlepsze zdjęcia", które nakręcił do filmu "Zimna wojna".

Jak możecie się domyślić, Amerykańska Akademia Filmowa jest mocno krytykowana za swoją decyzję. Uważacie, że powinna się z niej wycofać?

Zobacz także: Oscary 2019 już za chwilę! Sprawdź, gdzie obejrzeć galę!

Oglądacie filmy nominowane do Oscara? Przygotowaliśmy dla was zestawienie kultowych filmów oscarowych. Musicie je zobaczyć!

Oceń artykuł

Komentarze

Przeczytaj więcej

Więcej newsów