Paweł Pawlikowski ostro komentuje decyzje Akademii podczas Oscarów 2019

Paweł Pawlikowski w garniturze przemawia przed Oscarami 2019
Fotografia: Invision/Invision/East News

"Zimna wojna" nie zdobyła Oscara, choć otrzymała nominacje aż w 3 kategoriach! Paweł Pawlikowski skomentował decyzje Akademii, a także zdobycie nagrody przez "Romę".

"Zimna wojna" była jednym z wielkich przegranych Oscarów 2019. Film Pawła Pawlikowskiego zdobył aż 3 nominacje do nagrody Amerykańskiej Akademii Filmowej, ostatecznie jednak musiał obejść się smakiem. "Zimna wojna" przegrała z produkcją Netflixa, pt. "Roma". To właśnie ten film był wskazywany za największego konkurenta polskiej produkcji do Oscarów. Ostatecznie "Zimna wojna" musiała ustąpić. Paweł Pawlikowski skomentował decyzje Akademii, które zapadły przed tegoroczną galę.

Zobacz także: Oscary 2019 rozdane! Oto laureaci. "Zimna wojna" bez statuetki

Oscary 2019: Paweł Pawlikowski komentuje decyzje Akademii

Nie da się ukryć, że "Zimna wojna" w tym roku miała wyjątkowego pecha, ponieważ jej największym konkurentem była "Roma". Film Alfonso Cuaróna również zasłużył na statuetki, choć oczywiście mocno trzymaliśmy kciuki za polską produkcję.

Onet przytoczył wypowiedź polskiego reżysera, który tuż po gali, w rozmowie z dziennikarzami, skomentował wygraną największego konkurenta. 

To jest kumpel. Zrobił świetny film. Nie wiem, dlaczego nie dostał nagrody w głównej kategorii. Promocja była ustawiona przez Netflixa tak, żeby wszystko wygrała - powiedział o Romie i jej reżyserze Pawlikowski.

Pawlikowski skomentował również wybory Akademii podczas tegorocznych Oscarów. Jego zdaniem widać było w nich "polityczną poprawność", co od dłuższego czasu jest zarzucane Akademii.

Czułem, że w tych wszystkich nagrodach jest dużo logistyki, strategii korporacyjnej. Z drugiej strony polityczna poprawność, wszystko było przewidywalne - skomentował.

Trzeba przyznać, że szkoda nam całej ekipy "Zimnej wojny", ponieważ film Pawła Pawlikowskiego jest naprawdę rewelacyjny i w pełni zasłużył na wygraną w kategoriach, w których zdobył nominacje. My cieszymy się, że ta produkcja zachwyciła Hollywood, mimo tego, że nie wygrała statuetki.

Zobacz także: Monica Bellucci obejrzała "Zimną wojnę" i pokusiła się o ważny komentarz 

Nie tylko Paweł Pawlikowski zasłynął w Polsce jako reżyser, który otrzymał nominację do Oscara! Oto wybitni Polacy, którzy byli docenieni przez Akademię.

Oceń artykuł

Komentarze

Przeczytaj więcej

Więcej newsów