Aktorowi "Romy" odmówiono wjazdu do USA! Nie pojawi się na Oscarach 2019?

Jorge Antonio Guerrero z bronią w ręce w czarno-białym kadrze z filmu "Roma" od Netflix
Fotografia: Instagram/romacuaron

"Roma" to oscarowy faworyt 2019. Jeden z głównych aktorów filmu może jednak nie pojawić się na gali, ponieważ ma zakaz wjazdu do USA. 

Film "Roma", stworzony przez platformę streamingową Netflix, jest uważany za jednego z faworytów do Oscarów 2019. Otrzymał aż 10 nominacji, zajmując ex aequo 1. miejsce pod względem największej liczby nominacji z filmem "Faworyta". Już 24 lutego, podczas 91. gali rozdania Oscarów, przekonamy się, kto w tym roku zdobędzie złote statuetki. Z pewnością "Roma" wygra chociaż w jednej kategorii. Świętować wraz z przyjaciółmi z planu nie będzie mógł jednak Jorge Antonio Guerrero.

Zobacz także: Oscary 2019 już za chwilę! Sprawdź, gdzie obejrzeć galę!

Oscary 2019: Aktor "Romy" niewpuszczony do USA

Aktor meksykańskiego pochodzenia, Jorge Antonio Guerrero, który zagrał jedną z bardzo istotnych ról w filmie "Roma", najprawdopodobniej nie pojawi się na gali rozdania Oscarów. I to nie dlatego, że nie chce. Według zagranicznych mediów, meksykańskiemu aktorowi już trzykrotnie odmówiono wjazdu do Stanów Zjednoczonych. Guerrero wypowiedział się na ten temat w rozmowie z gazetą "El Sol de Tijuana".

Okazuje się, że po raz pierwszy ubiegał się o wizę na początku 2018 roku. Wówczas prosił o wizę turystyczną, która pozwoliłaby mu na udział w wydarzeniach promujących "Romę" w USA. Następnie po premierze ubiegał się o wizę dwukrotnie, w tym dostarczył oficjalny list producentów, którzy proszą o pozwolenie na udział Guerrero w oscarowej gali.

Wszystkie te próby zdały się na nic. Guerrero nadal nie otrzymał upragnionej wizy.

To procedura, którą chcę przejść i nie robić żadnych problemów. Gdybym tylko znalazł konsula albo pracownika ambasady, który przeczytałby zaproszenia od producentów, byłoby jasne, że chodzi o sztukę i wymianę artystycznych idei pomiędzy dwoma narodami - wyznał aktor.

Zdaniem gwiazdy "Romy", pracownicy amerykańskiej ambasady w Meksyku uważają go za kolejnego imigranta. Guerroro wciąż jednak ma nadzieję na to, że uda mu się stanąć na scenie Dolby Theatre, obok kolegów z planu. 

Jak podaje Onet, nie byłby to pierwszy przypadek, gdy artyście spoza USA nie udaje się dotrzeć na Oscary z powodu sytuacji politycznej. W 2017 roku na galę nie dojechał Khaled Khateeb, syryjski operator filmowy, którego film, "Białe Hełmy", otrzymał Oscara za najlepszy krótkometrażowy film dokumentalny. Wówczas Donald Trump zakazał wjazdu do USA obywatelom krajów muzułmańskich.

Zobacz także: Chcesz obejrzeć filmy nominowane do Oscarów 2019? Podpowiadamy, gdzie je znajdziesz!

O tym, jaki film był najlepszy w minionym roku, przekonamy się już wkrótce. A jak wyglądali laureaci w innych latach? Te filmy zyskały już miano kultowych! 

Oceń artykuł

Komentarze

Przeczytaj więcej

Więcej newsów