Czy "Zimna wojna" zdobędzie Oscara? Agnieszka Holland ocenia szanse filmu

Agnieszka Holland w okularach gestykuluje podczas konferencji prasowej na Berlinale 2019
Fotografia: JOHN MACDOUGALL/AFP/East News

Oscary 2019 już za chwilę! "Zimna wojna" ma aż 3 nominacje do tej nagrody. Agnieszka Holland ocenia szanse filmu Pawła Pawlikowskiego na zdobycie statuetek.

Już niedługo Oscary 2019. Przekonamy się o tym, czy film Pawła Pawlikowskiego, "Zimna wojna", zdobędzie tę prestiżową statuetkę. Ma na to ogromne szanse, bowiem został wyróżniony aż w 3 kategoriach: za najlepszy film nieanglojęzyczny, dla najlepszego reżysera oraz za zdjęcia. W tym roku ma jednak ogromną konkurencję, m.in. w postaci filmu Netflixa, "Roma". O tym, czy "Zimna wojna" ma szanse na zdobycie Oscara, powiedziała Agnieszka Holland.

Zobacz także: Oscary 2019 - znamy nominacje! 

Holland o tym, czy "Zimna wojna" ma szanse na Oscara

Agnieszka Holland jest jedną z najpopularniejszych polskich reżyserek na świecie. Niedawno stworzyła pierwszy polski serial dla Netflixa, "1983". Ma na swoim koncie również wyreżyserowanie jednego z odcinków kultowego "House of Cards". Bez wątpienia ma ogromne doświadczenie w świecie kina i doskonale wie, czego spodziewać się po Amerykańskiej Akademii Filmowej. W związku z tym oceniła szanse "Zimnej wojny" na zdobycie Oscara.

Tak jak ja mam doświadczenie i wiem, jak wygląda głosowanie tych dużych grup ludzi, bo to są tysiące ludzi, którzy głosują, to myślę, że Paweł i jego film mają małe szanse. Głównie dlatego, że "Roma" przebiła pod względem popularności wśród widzów i połknie to rozdanie Oscarów - powiedziała Holland w rozmowie z Katarzyną Kolendą-Zaleską w programie "Fakty po Faktach".

Agnieszka Holland z pewnością wie, co mówi. Sama ma już doświadczenie z Oscarami. W 1986 roku jej "Gorzkie żniwa" otrzymały nominację za najlepszy film nieanglojęzyczny. W 1992 roku walczyła o tę prestiżową statuetkę za swój film "Europa Europa".

Zobacz także: Oscary 2019 już za chwilę! Sprawdź, gdzie obejrzeć galę!

Również w 2012 roku Agnieszka Holland otrzymała nominację za "W ciemności", który musiał ustąpić irańskiemu "Rozstaniu". W związku z tym patrzy na "Zimną wojnę" fachowym okiem, wciąż jednak podkreśla, że kibicuje Pawłowi Pawlikowskiemu i jego filmowi.

Trzymam kciuki za "Zimną wojnę", nawet tam będę. Musze powiedzieć, że już te trzy nominacje to jest ogromny sukces - zakończyła swoją wypowiedź w programie TVN-u.

O tym, czy "Zimna wojna" zdobędzie Oscara, przekonamy się już podczas 91. gali rozdania Oscarów 24 lutego. W Polsce transmisję z wydarzenia na żywo będzie można oglądać w Canal+. My już nie możemy się doczekać! Film Pawła Pawlikowskiego powalczy z następującymi produkcjami: "Roma", "Kafarnaum", "Złodziejaszki" oraz "Werk ohne Autor". 

Zobacz także: Legendarne filmy oscarowe. TOP 18 

Nie tylko Paweł Pawlikowski zasłynął w Polsce jako reżyser, który otrzymał nominację do Oscara! Oto wybitni Polacy, którzy byli docenieni przez Akademię.

Oceń artykuł

Komentarze

Przeczytaj więcej

Więcej newsów