"Ochotnik" będzie najdroższym polskim filmem w historii! Opowie o Witoldzie Pileckim

Witold Pilecki w mundurze na czarno-białym zdjęciu
Fotografia: TOMASZ BARANSKI/REPORTER

Witold Pilecki doczeka się swojego filmu. "Ochotnik" ma być najdroższą polską produkcją po 1989 roku. Kto odpowiada za jej wyprodukowanie?

Ten film jeszcze przed powstaniem zwraca uwagę całego polskiego światka filmowego. "Ochotnik", który opowiadać będzie historię Witolda Pileckiego, według doniesień mediów ma być najdroższym polskim filmem po 1989 roku. Jak podaje WP, jego koszt ma wynieść 150 mln zł, co jest kwotą nie do osiągnięcia zazwyczaj przez naszych rodzimych twórców. Dlaczego w związku z tym ten projekt będzie aż tyle kosztował? Jedno jest pewne - pobije dotychczasowy rekord.

Zobacz także: Już jest teaser filmu "Ukryta gra"! To ostatnia produkcja Piotra Woźniaka-Staraka

"Ochotnik" będzie najdroższym polskim filmem po 1989 roku

Jak donoszą media, "Ochotnik" ma opowiadać historię Witolda Pileckiego. Produkcja będzie zrobiona z rozmachem, na iście hollywoodzkim poziomie. Za jej stworzenie odpowiada firma Madants, która wyprodukowała takie filmy jak: "High Life" oraz "Obywatel Jones". 

150 mln zł - tyle ma kosztować wyprodukowanie "Ochotnika". To ogromna kwota zważywszy na to, że w 2018 roku Polski Instytut Sztuki Filmowej na wszystkie swoje dofinansowania filmowe przeznaczył 128,8 mln zł. "Ochotnik" również może liczyć na wsparcie PISF, który przeznaczył na tę produkcję aż 6 mln zł - jest to maksymalna kwota, jaką może przeznaczyć na dofinansowanie.

Jak na razie nie wiadomo jeszcze, kto również postanowi wesprzeć produkcję. Firma Madants ma już na swoim koncie m.in. współpracę z Warner Bros., więc może znów pójdzie tym tropem. Jak na razie nie znamy większej ilości szczegółów na temat produkcji.

Zobacz także: "Polityka": wiele hałasu o nic. Recenzja nowego filmu Patryka Vegi

Często oglądasz filmy? Jesteś stałym bywalcem kina i dobrze znasz produkcje filmowe sprzed lat? Jeśli na któreś z tych pytań odpowiedziałeś tak, to koniecznie weź udział w naszym quizie filmowym!

Quiz: filmy wszech czasów
Rozwiąż quiz

Jak dobrze znasz filmy wszech czasów? Tylko co 5 osoba zdobywa komplet punktów..

Quiz: filmy wszech czasów

1. Czy głównemu bohaterowi filmu "Skazani na Shawshank" udaje się zbiec z więzienia?

Oceń artykuł

Komentarze

Przeczytaj więcej

Więcej newsów