OFF Camera 2019: 10 filmów w Konkursie Polskich Filmów Fabularnych

Krystyna Janda w kadrze z filmu "Słodki koniec dnia"
Fotografia: Filip Blank/NEXT FILM

"Słodki koniec dnia", "Fuga" i 8 innych filmów powalczą w Konkursie Polskich Filmów Fabularnych o Nagrodę Kulczyk Foundation w ramach 12. edycji Mastercard OFF Camera. 

26 kwietnia w Krakowie ruszy 12. edycja Międzynarodowego Festiwalu Kina Niezależnego Mastercard OFF Camera. Jak co roku w ramach festiwalu odbywa się Konkurs Polskich Filmów Fabularnych. Poznaliśmy 10 tytułów, które powalczą o Nagrodę Kulczyk Foundation, wynoszącą 300 tys. zł. Jednym z nich jest najnowszy film Jacka Borcucha, "Słodki koniec dnia". Krystyna Janda, która wraca w nim na ekrany, dostała za swoją rolę w produkcji nagrodę na Festiwalu Sundance.

Zobacz także: Krystyna Janda wraca na ekrany! Zobacz zwiastun filmu "Słodki koniec dnia" 

Mastercard OFF Camera 2019: Konkurs Polskich Filmów Fabularnych

"Słodki koniec dnia" to opowieść o relacjach rodzinnych, ale również, a może i przede wszystkim, o lęku przed nieznanym i pasji życia. Polska poetka, Maria (Krystyna Janda), od lat mieszka we włoskim miasteczku Volterra. Świat jej i jej najbliższych zostaje wywrócony do góry nogami w momencie, gdy otrzymują informacje na temat zamachu terrorystycznego w Rzymie.

Oprócz Jandy w filmie występuje również Kasia Smutniak i włoscy aktorzy, m.in.: Antonio Catania. Autorami scenariusza do filmu są Jacek Borcuch i Szczepan Twardoch.

"Słodki koniec dnia" to mocny kandydat do zdobycia Nagrody Kulczyk Foundation, jednak ma też równie mocnych rywali. Innym filmem nominowanym została "Fuga", wyreżyserowana przez Agnieszkę Smoczyńską. W filmie główną rolę zagrała Gabriela Muskała, która napisała również scenariusz filmu, za który otrzymała nominację do Orła 2019 w kategorii odkrycie roku

W Konkursie Polskich Filmów Fabularnych powalczą również m.in. następujące filmy: "Ciemno, prawie noc", "Okna, okna" i "Krew Boga". 

Zobacz także: Joanna Kulig w serialu Netflixa! Będzie współpracować z reżyserem "La La Land" 

Coraz chętniej chodzimy do kina i uwielbiamy oceniać obejrzane przez nas filmy! Te filmy 2018 oceniliśmy najwyżej! "Zimna wojna" dopiero na 3. miejscu.

Oceń artykuł

Komentarze

Przeczytaj więcej

Więcej newsów