To nowy najlepszy film wszech czasów według krytyków i widzów. Polska premiera już niebawem

Katarzyna Leszczyńska 28.11.2017
Screen ze zwiastuna filmu "Lady Bird"
Fotografia: YouTube/A24

Zyskał doskonałe recenzje w Stanach Zjednoczonych.

Rotten Tomatoes to serwis internetowy, który od 1998 roku pozwala użytkownikom na zamieszczanie opinii odnośnie obejrzanych przez nich filmów. W ten sposób gromadzi prawdziwych kinomanów, którzy decydują o tym, w jaki sposób dana produkcja będzie oceniona. Mogą przyznać filmom świeże lub zgniłe pomidory. Do tej pory najlepiej ocenioną produkcją było „Toy Story 2”, który uzyskał 100% pozytywnych komentarzy. Teraz jednak musiał ustąpić.

Nowym liderem w rankingu wszech czasów Rotten Tomatoes został film „Lady Bird”. Produkcja miała premierę światową na początku września. Oczywiście ta sytuacja może ulec zmianie, ponieważ w przyszłym roku odbędzie się premiera w Wielkiej Brytanii i zapewne pojawią się nowe komentarze krytyków. Na razie jednak jest absolutnym numerem jeden.

Włożyliśmy w ten film naszą duszę i serce, a ostatnim etapem jest naszej współpracy jest przekazanie filmu publiczności i krytykom filmowym. Tak ciepłe przyjęcie jest spełnieniem naszych marzeń. Dziękuję wszystkim, którzy obejrzeli ten film i napisali o nim tak pochlebnie – powiedziała Greta Gerwig, reżyserka „Lady Bird”.

Choć sytuacja zapewne ulegnie zmianie po kolejnych premierach filmu, jego twórcy z całą pewnością mają powody do świętowania. Udało im się pokonać światowy rekord, ustanowiony do tej pory przez produkcję dla dzieci z 1999 roku. „Lady Bird” premierę europejską będzie miał na wiosnę 2018 roku. Nie wiadomo na razie, kiedy film wejdzie do Polski.

Oceń artykuł

Komentarze

Przeczytaj więcej
Więcej newsów