"Niewolnica Isaura" była najpopularniejszą telenowelą w Polsce. Jak dziś wygląda odtwórczyni głównej roli?

Katarzyna Leszczyńska 20.10.2017
Lucélia Santos w roli Niewolnicy Isaury
Fotografia: materiały promocyjne

Bardzo się zmieniła?

Niewolnica Isaura” to najpopularniejsza telenowela, która kiedykolwiek była emitowana w Polsce. W czasie jej emisji w telewizji oglądalność serialu wynosiła aż 81 procent. Pierwsze odcinki brazylijskiej telenoweli nagrano w 1976 roku. W Polsce emisja rozpoczęła się w 1985. Telenowela w naszym kraju wywołała ogromne poruszenie. Gdy na ekranach pojawiała się czołówka produkcji, ulice pustoszały, a ludzie siadali przed telewizorami, żeby obserwować przygody swojej ulubionej bohaterki.

Serial opowiadał o dziewczynie, która w czasach niewolniczych musiała służyć u bogatego plantatora bawełny. W rolę tytułowej Isaury wcieliła się Lucélia Santos. W momencie kręcenia telenoweli Santos miała zaledwie 20 lat. Wszyscy pamiętają jej delikatne rysy twarzy i długie ciemne włosy. Dziś aktorka ma 60 lat i wygląda zupełnie inaczej, niż wtedy, gdy wcielała się w postać Isaury.

Brazylijska aktorka zasłynęła z roli Isaury, ale zagrała jeszcze w kilku innych telenowelach. Jest również producentką filmową. Jednak to postać najbardziej popularnej niewolnicy na świecie przyniosła jej międzynarodową sławę. Telenowela wyświetlana była w blisko siedemdziesięciu krajach, m.in.: w Europie, Azji, a nawet w Afryce.

Oceń artykuł

Komentarze

Przeczytaj więcej

Więcej newsów