Niesamowita metamorfoza znanej aktorki. Zmieniła płeć i dodała sobie lat

Magdalena Barszczak 22.10.2018
Tilda Swinton jako mężczyzna w horrorze "Suspiria"
Fotografia: Twitter.com/MovieGrafTR

Tę przemianę długo utrzymywano w tajemnicy.

Najnowsza metamorfoza aktorska laureatki Oscara naprawdę robi wrażenie! Tilda Swinton zagrała w horrorze "Suspiria"... osiemdziesięciolatka! Film grozy w kinach pojawi się już 2 listopada!

Tilda Swinton i jej niesamowita metamorfoza

Tilda Swinton wcieliła się w "Suspirii" w postać Madame Blanc – dyrektorki szkoły tańca. Do końca jednak owiana tajemnicą była osoba 80-letniego doktora psychiatrii z Niemiec Josepha Klemperera. Twórcy zarzekali się, że w tej roli zobaczymy naturszczyka, profesora psychologii Lutza Ebersdorfa. Mimo że jego nazwisko pojawiało się w oficjalnych materiałach, nikt go nie widział. Nie pojawił się też na konferencji filmu, a Swinton przeczytała jego list z przeprosinami.

Okazało się, że aktorce bardzo zależało na tym, by wymyślona tożsamość nie wyszła na jaw, ponieważ... sama wcieliła się w 80-letniego psychiatrę. Przyznała, że zrobiła to dla zabawy. Dociekliwym internautom udało się jednak dotrzeć do prawdy. Pod tonami makijażu i męskimi ubraniami skrywała się Tilda Swinton. Za jej niesamowitym przeobrażeniem stoi słynny makijażysta Mark Coulier, który upodobnił Swinton do staruszki w "Grand Budapest Hotel".

57-latka jest chętnie obsadzana w "trudnych" rolach ze względu na swoją androgeniczną i plastyczną urodę. Bywała już femme fatale, królową, wampirzycą, kapłanką, a nawet Davidem Bowiem. W główną bohaterkę "Suspirii" wcieli się Dakota Johnson. W Polsce film wejdzie do kin 2 listopada!

Bądź na bieżąco. Polub fanpage Chillizet na Facebooku!

Oceń artykuł

Komentarze

Przeczytaj więcej

Więcej newsów