Charlize Theron i Seth Rogen to wybuchowy duet w nowej komedii "Niedobrani"! [recenzja]

Kadr z filmu "Niedobrani": Charlize Theron i Seth Rogen w kapeluszach
Fotografia: Materiały prasowe/Monolith Films

"Niedobrani" to nowa komedia, w której występują m.in.: Charlize Theron i Seth Rogen. To naprawdę wybuchowy duet! Czy warto wybrać się na ten film do kina?

Komedie to specyficzny gatunek filmowy. Bardzo łatwo stworzyć coś na granicy kiczu lub coś po prostu żenującego. Filmy tego typu przede wszystkim powinny bawić, bo nie po to idziemy do kina na komedię, żeby się zadręczać. A najlepsze komedie to takie, które bawią nas do łez przez cały czas trwania filmu i do tego mają spójną fabułę i dobrą grę aktorską. Jeżeli weźmiemy to za przepis na dobrą komedię, śmiało do worka z nimi możemy wrzucić najnowszy film z Charlize Theron - "Niedobrani".

Zobacz także: Charlize Theron wpadła w depresję. Wszystko przez jej ostatni film 

"Niedobrani": Komediowe "House of Cards"

"Niedobrani" to opowieść o Charlotte Field (Charlize Theron) - kobiecie, która zajmuje ważną pozycję w rządzie. W pewnym momencie na jej drodze pojawia się roztrzepany i bardzo kontrowersyjny dziennikarz, Fred Flarsky (Seth Rogen). Okazuje się, że tę dwójkę łączy przeszłość i intrygująca więź. Dzięki temu ponownie splotą się ich losy. W pewnym momencie okaże się, że tworzą bardzo nietypową "power couple".

Co ta komedia może mieć wspólnego z "House of Cards"? Przede wszystkim porusza wątki polityczne dotyczące Stanów Zjednoczonych. Twórcy filmu puszczają oko do Amerykanów, w groteskowy sposób ukazując niektóre kręgi polityczne USA. Wykorzystują do tego prawdziwą bombę atomową - Theron i Rogena na ekranie są prawdziwą komediową mieszanką wybuchową. 

"Niedobrani": Komedia z klasą

Niezależnie od tego, od kiedy śledzicie karierę Charlize Theron, na tej komedii w końcu odetchniecie pełną piersią. Aktorka w ostatnich latach występowała przede wszystkim w ciężkich produkcjach. Począwszy od filmu akcji "Mad Max: Na drodze gniewu", przez thriller "Atomic Blonde", na komediodramacie "Tully" skończywszy. Teraz czas na komedię z krwi i kości w jej wykonaniu. Nie znaczy to jednak, że nie dojrzycie w niej uroku Charlize Theron.

Aktorka nawet w komedii emanuje typowym dla siebie seksapilem. Jest pewna siebie, podobnie jak jej bohaterka Charlotte. Od początku do końca dopracowała tę postać. Na Charlize znów przyjemnie się patrzy i zachwyca jej grą aktorką. Theron czaruje nas do tego stopnia, że wręcz odczuwamy zapach jej perfum płynący wprost z ekranu.

A co jeżeli chodzi o jej partnera? Seth Rogen również wykazał się w "Niedobranych" klasą, choć on po prostu komediową. To jeden z najlepszych aktorów komediowych ostatnich lat. Popis swojego aktorstwa dał już, m.in.: w "Sąsiadach". W dodatku w "Niedobranych" możemy wyczuć inspirację aktora postacią Maca Radnera, czyli jego bohatera właśnie z tej produkcji.

Zobacz także: "Vox Lux" - opinie o nowym filmie z Natalie Portman [recenzja]

Pozostali aktorzy, którzy wystąpili w "Niedobranych" są bardzo poboczni, ale jednocześnie doskonale uzupełniają wątek, który rozwinął się między głównymi bohaterami. I tak na ekranie występują znani komediowy aktorzy m.in.: Ravi PatelJune Diane Raphael oraz pojawia się Alexander Skarsgård.

"Niedobrani": co stanowi o sile tej komedii?

"Niedobrani" to nie jest typowa komedia. Choć film ten jest charakterystyczny dla tego gatunku i przeważają w nim humorystyczne dialogi, można częściowo wrzucić go również do kategorii "komedie romantyczne". Jedno jest pewne - w tym filmie każdy znajdzie coś dla siebie, niezależnie od wieku, wykształcenia, a nawet upodobań filmowych.

Nawet jeżeli zatem nie przepadasz za komediami, "Niedobrani" są filmem, którego nie możesz przegapić. Obiecuję, warto go obejrzeć. A czas spędzony w kinie nie będzie stracony. Twórcy zagwarantowali nam bowiem dwie godziny szampańskiej zabawy, którą mamy ochotę powtarzać w nieskończoność. "Niedobranych" od 10 maja można oglądać w kinach. Ja wybiorę się jeszcze raz. A ciebie przekonałam?

Zobacz także: Filmy 2019 roku, których nie możesz przegapić!

Charlize Theron i Seth Rogen w filmie "Niedobrani"
Fotografia: Materiały prasowe/Monolith Films
Niedobrani: Charlize Theron i Seth Rogen
Fotografia: Materiały prasowe/Monolith Films
Niedobrani: Charlize Theron i Alexander Skarsgard
Fotografia: Materiały prasowe/Monolith Films

Coraz chętniej chodzimy do kina i uwielbiamy oceniać obejrzane przez nas filmy! Te filmy 2018 oceniliśmy najwyżej! "Zimna wojna" dopiero na 3. miejscu.

Oceń artykuł

Komentarze

Przeczytaj więcej

Więcej newsów