Nie żyje dziewczyna Bonda. Fani kultowej serii pogrążeni w żałobie

Magdalena Barszczak 02.04.2019
Tania Mallet
Fotografia: Wiese/FaceToFace/REPORTER

Miała 77 lat.

Nie żyje Tania Mallet. Brytyjska aktorka i modelka, kuzynka słynnej aktorki Helen Mirren, zasłynęła rolą dziewczyny Jamesa Bonda. Zmarła w wieku 77 lat. Na razie nieznana jest przyczyna zgonu.

Zobacz także: Siostra wokalisty One Direction nie żyje. Miała dopiero 18 lat!

Smutne wieści wstrząsnęły fanami kultowej serii o agencie 007. Informację o śmierci Brytyjki zamieszczono na oficjalnym profilu filmów o Bondzie.

Dotarła do nas przykra informacja o śmierci Tani Mallet, która wcieliła się w postać Tilly Masterson w filmie "Goldfinger". W tych trudnych chwilach myślami jesteśmy z jej rodziną i przyjaciółmi - napisano.

Nie żyje Tania Mallet, dziewczyna Bonda

Mallet zagrała Tilly Masterson w filmie "Goldfinger" z 1964 roku. W produkcji partnerował jej Sean Connery. Występ młodziutkiej aktorki w jednej z części Bonda to dzieło przypadku. Do angażu doszło, kiedy producent obrazu otrzymał jej zdjęcie w bikini. 

Zanim zagrała ze Szkotem, Tania Mallet pojawiła się jeszcze w krótkometrażowym dokumencie "Girls Girls Girls!". Starała się także o rolę w "Pozdrowieniach z Rosji" w 1963 roku, jednak mimo rosyjskich korzeni nie zagrała Tatiany Romanovej.

"Goldfinger" odniósł wielki sukces. W trzecim z filmów o Bondzie Mallet wciela się w postać Tilly Masterson, która pragnie zemsty na Goldfingerze za śmierć swojej siostry. Ostatecznie umiera.

Tania Mallet nie kontynuowała kariery w przemyśle filmowym. Więcej satysfakcji przyniósł jej zawód modelki. Brytyjka podkreślała, że przed obiektywem fotografa nie tylko lepiej się czuła, ale mogła zarobić więcej.

Zobacz także: Nie żyje Zofia Czerwińska

Oceń artykuł
TEMATY:

Komentarze

Przeczytaj więcej

Więcej newsów