Nie żyje dziewczyna Bonda. Nadja Regin zmarła w wieku 87 lat

Nadja Regin w ręczniku w scenie z filmu "Goldfinger"
Fotografia: Danjaq/Eon/Ua/Kobal/REX/Shutterstock/East News

Nadja Regin zagrała jedną z kultowych dziewczyn Bonda u boku Seana Connery'ego. O jej śmierci poinformowali producenci filmu na Twitterze.

Media obiegła smutna wiadomość. Nie żyje Nadja Regin, aktorka, którą kojarzyć możemy z kultowych filmów o Agencie 007. W latach 60. zagrała u boku Seana Connery'ego w dwóch filmach o Jamesie Bondzie. Była jedną z legendarnych dziewczyn Bonda. Później również była obecna w świecie kina, choć już nie na ekranie. O jej śmierci poinformowali twórcy filmów o Bondzie przy pomocy Twittera. Tym samym producenci złożyli kondolencje dla najbliższych aktorki. 

Zobacz także: Nie żyje Jerzy Wójcik. Reżyser i operator filmowy miał 88 lat

Nie żyje Nadja Regin - jedna z dziewczyn Bonda

Nadja Regin to aktorka pochodzenia jugosławiańskiego. Ukończyła Akademię Sztuki Dramatycznej w Belgradzie i Wydział Filozofii na Uniwersytecie w Belgradzie. Debiutowała na początku lat 50. w filmie "Frosina".

Największą popularność przyniosły jej filmy o Agencie 007, w których wcieliła się w kultową dziewczynę Bonda. W 1963 roku zagrała w "Pozdrowieniach z Rosji". Następnie mogliśmy oglądać ją w filmie "Goldfinder" w 1964 roku. W obu częściach zagrała u boku kultowego Bonda - Seana Connery'ego. 

Jak podaje Onet, Nadja w pewnym momencie porzuciła aktorstwo. Wciąż jednak była obecna w kinie. W latach 70. współpracowała z wytwórnią Rank Film, dla której wybierała scenariusze do horrorów Hammer. Następnie związała swoje życie z literaturą. W 1980 roku została współzałożycielką wydawnictwa Honeyglen Publishing Ltd. Niedługo przed śmiercią opublikowała własną powieść, "Ofiary i głupcy". 

O jej śmierci twórcy Bonda poinformowali na Twitterze.

Bardzo nam przykro, w wieku 87 lat zmarła Nadja Regin. Nadja pojawiła się w dwóch filmach o Bondzie "From Russia with Love" i "Goldfinger". Nasze myśli są z jej rodziną i przyjaciółmi w tym smutnym czasie - możemy przeczytać w poście. 

Pamiętacie ją z filmu?

Zobacz także: Kora przed śmiercią napisała piosenkę dla wnuczka! Jesteśmy poruszeni 

W tym roku odeszło już wiele znanych osób! Oto gwiazdy, które zmarły od początku 2019 roku. 

Oceń artykuł

Komentarze

Przeczytaj więcej

Więcej newsów