Nie żyje John Singleton. Reżyser "Za szybkich, za wściekłych" odszedł w wieku 51 lat

John Singleton w garniturze podczas rozdania Nagród Gildii Reżyserów w lutym 2019 roku
Fotografia: Mayer/face to face/FaceToFace/REPORTER/East News

W wieku 51 lat zmarł John Singleton. Reżyser stworzył takie hity filmowe jak: "Chłopaki z sąsiedztwa" oraz "Za szybcy, za wściekli". Był pierwszym Afroamerykaninem, który otrzymał nominacje do Oscara.

Smutne wieści zza oceanu dotarły do nas dziś w nocy. Nie żyje John Singleton, reżyser kultowych hollywoodzkich produkcji. Odszedł w otoczeniu rodziny w wieku 51 lat. Powodem jego nagłej śmierci był rozległy wylew, który przeszedł 17 kwietnia. Reżyser w jego wyniku zapadł w śpiączkę. Teraz rodzina musiała podjąć trudną decyzję o odłączeniu go od aparatury. Z jakich filmów znany był Singleton? Za niektóre otrzymał nawet nominacje do Oscara.

Zobacz także: Nie żyje 26-letni model. Upadł na wybiegu podczas Fashion Week w Sao Paulo

Nie żyje John Singleton

O śmierci reżysera musiała zdecydować rodzina, która czuwała nad nim do ostatniej chwili. Była to bardzo trudna decyzja, na którą nie da się przygotować.

O tym, że John Singleton odszedł poinformowała natomiast rzeczniczka jego najbliższych, Shannon Barr.

John odszedł w spokoju, w otoczeniu rodziny i przyjaciół - poinformowała.

John Singleton zadebiutował w 1992 roku filmem "Chłopaki z sąsiedztwa". To właśnie ta produkcja, choć była dla niego zaledwie początkiem w wielkiej karierze filmowca, przyniosła mu aż dwie nominacje do Oscara - za reżyserię i scenariusz oryginalny. Tym samym reżyser stał się pierwszym Afroamerykaninem, który otrzymał szansę na zdobycie tej prestiżowej statuetki. 

Widzowie mogą go znać również z innych głośnych produkcji, jak chociażby "Za szybcy, za wściekli", czyli 2. część kultowej serii filmów akcji "Szybcy i wściekli". John Singleton był także twórcą seriali telewizyjnych, m.in.: "American Crime Story: Sprawa O.J. Simpsona" i "Imperium". 

Zobacz także: Przyjaciel Anny Przybylskiej walczy o życie. To on wspierał ją w ostatnich chwilach!

W 2019 roku, choć nie minęła nawet jego pierwsza połowa, już odeszło od nas wiele znanych osób ze świata filmu, muzyki, mody i sztuki. Będzie nam ich brakować!

Oceń artykuł

Komentarze

Przeczytaj więcej

Więcej newsów