Pamiętasz komedię "Nie kłam kochanie"? Piotr Adamczyk miał wypadek na planie! To musiało boleć

Marta Żmuda Trzebiatowska i Piotr Adamczyk na planie filmu "Nie kłam kochanie"
Fotografia: MAREK LASYK/REPORTER/East News

Piotr Adamczyk miał wypadek na planie filmu "Nie kłam kochanie"! Okazuje się, że aktor złamał nogę podczas kręcenia jednej ze scen.

W 2004 roku na ekrany kin weszła polska komedia romantyczna, pt. "Nigdy w życiu", która stała się przełomowa dla tego typu produkcji w Polsce. Następnie ruszyła fala właśnie takich komedii z największymi rodzimymi gwiazdami w rolach głównych. W 2008 roku na ekranach pojawiła się komedia "Nie kłam kochanie", którą promowała piosenka Eweliny Flinty i Łukasza Zagrobelnego - "Nie kłam, że kochasz mnie". W rolach głównych wystąpili Marta Żmuda Trzebiatowska i Piotr Adamczyk. To właśnie aktor doświadczył bolesnych chwil na planie.

Zobacz także: 10 rzeczy, których nie wiesz o "Dirty Dancing"

"Nie kłam kochanie": ciekawostka! Piotr Adamczyk złamał nogę na planie

Komedia romantyczna raczej kojarzy się z tym, że jest słodko, uroczo, przyjemnie. Również na planie.

W przypadku "Nie kłam kochanie" było nieco inaczej. Okazuje się, że podczas kręcenia jednej ze scen, doszło do poważnego wypadku, w którym ucierpiał Piotr Adamczyk.

Scena ta była kręcona na krakowskim rynku. Ci, którzy oglądali film pamiętają moment, gdy Marcin, którego zagrał aktor, chce zatrzymać swoją ukochaną i biegnie do niej, nie zważając na przeszkody. W pewnym momencie przeskakuje przez kosz ze słonecznikami. Plan filmowy jednak rządzi się swoimi prawami i aktor musiał nakręcić w ten sposób kilka dubli.

Za czwartym razem niestety doznał poważnej kontuzji. Po przeskoczeniu przez kosz... wylądował na chodniku. W szpitalu okazało się, że Piotr Adamczyk złamał nogę! 

Dziś zapewne wspomina te chwile ze śmiechem, jednak wtedy zdecydowanie był od niego daleki. Zwłaszcza, że zdjęcia nadal trwały, a on... grał ze złamaną nogą. 

Zobacz także: 40 najlepszych komedii romantycznych

Jeśli pamiętasz stare, polskie komedie to ten quiz jest właśnie dla ciebie! Sprawdź, czy wiesz z jakich filmów pochodzą te kadry.

Rozwiąż quiz

Jak dobrze znasz polskie komedie? Spróbuj je rozpoznać po jednym kadrze!

Kadr  z filmu
Fotografia: Youtube.com/StudioFilmoweKadr

1. Główni bohaterzy budzą sie po wojnie w świecie pozbawionym mężczyzn. Z jakiego filmu pochodzi ten kadr?

Oceń artykuł

Komentarze

Przeczytaj więcej

Więcej newsów