Netflix zmienia ceny wszystkich pakietów. Rekordowa podwyżka

Sylwia Kropiewnicka 16.01.2019
Netflix podnosi ceny pakietów
Fotografia: Shutterstock

Rekordowa podwyżka cen pakietów Netflixa w wybranych krajach. Których?

Aby zapewnić swoim klientom ciągłą rozrywkę na najwyższym poziomie, Netflix inwestuje kolosalne pieniądze w swoje oryginalne produkcje. Najwyraźniej zyski z nich przestały wystarczać firmie, ponieważ właśnie ma miejsce najwyższa podwyżka cen. Na szczęście, jak na razie tylko w Stanach Zjednoczonych.

Netflix podnosi ceny

Netflix ma obecnie 137 mln użytkowników na całym świecie, w tym 58 milionów w Stanach Zjednoczonych. Polityka firmy opiera się na zdobywaniu nowych użytkowników i tworzeniu jeszcze większej ilość oryginalnych produkcji.

Jak podaje Spidersweb.pl, podwyżki cen pakietów Netflixa zostały wprowadzone ze skutkiem natychmiastowym dla potencjalnych i nowych klientów platformy. Nowy plan abonamentowy dla stałych subskrybentów będzie wdrażany na przestrzeni najbliższych trzech miesięcy.

Zobacz także: "The Crown" to najdroższy serial w historii Netflixa. Ale nie tylko dlatego warto go oglądać

Do tej pory najtańszy plan w USA kosztował 8 dol.; średni 11 dol.; a najwyższy 14 dol. Podwyżka cen dotyczy wszystkich trzech opcji. Po podwyżce użytkownicy Netflixa w USA za najtańszy pakiet zapłacą 9 dol.; za średni 13 dol.; a najdroższy będzie kosztował 16 dol. Podwyżka cen obejmuje także kraje Ameryki Południowej, oprócz Meksyku i Brazylii.

Netflix na razie nie zapowiada podwyżek cen pakietów w naszym kraju. Obecnie za podstawowy plan platformy płaci się 34 zł; średni plan kosztuje 43 zł; a koszt planu z jakością Ultra HD wynosi 52 zł.

Platforma zapowiada kolejne produkcje. Jedną z nich będzie komedia romantyczna z udziałem Noah Centineo i Camilli Mendes ("Riverdale").

Zobacz także: To ostatni moment, żeby zobaczyć swoje ulubione produkcje. Showmax znika z Polski

Gra w serialach to dla aktorów bardzo dobre źródło dochodów. Którzy z nich zarabiają najwięcej?

Oceń artykuł

Komentarze

Przeczytaj więcej

Więcej newsów