Netflix zapowiada pierwszy polski film z plejadą gwiazd! O czym będzie "Erotica 2022"?

Agata Buzek odwrócona tyłem w kadrze z pierwszego polskiego filmu Netflixa "Erotica 2022"
Fotografia: Materiały prasowe/Netflix

Netflix zapowiedział pierwszy polski film z obsadą gwiazd! O czym opowie "Erotica 2022"?

Po gorącym przyjęciu przez widzów serialu "W głębi lasu", Netflix planuje iść za ciosem! Platforma zapowiedziała właśnie, że produkuje pierwszy polski film! Ma on nosić bardzo przyciągający tytuł "Erotica 2022" i zobaczymy w nim plejadę rodzimych gwiazd! Jedną z głównych ról zagra... Agata Buzek. Wiemy, kiedy film pojawi się na platformie Netflix, jak również o czym będzie opowiadał. Co ciekawe, produkcja zostanie wyreżyserowana przez same kobiety! Sprawdźcie, co już wiemy.

Zobacz także: Harlan Coben komentuje polski serial Netflixa! "W głębi lasu" powstało na podstawie jego prozy

Netflix zapowiada pierwszy polski film! O czym będzie "Erotica 2022"?

Film "Erotica 2022" zostanie wyreżyserowany przez 4 popularne polskie reżyserki. Niektóre z nich tworzyły już dla platformy pierwszy polski serial - "1983". Tym samym za film odpowiadają: Olga Chajdas, Katarzyna Adamik, jak również Anna Jadowska, Jagoda Szelc oraz Anna Kazejak.

Kobiety, które będą grały pierwsze skrzypce w filmie "Erotica 2022", stawią czoła przerażającej rzeczywistości, w której wiele z nas wciąż jest produktem, macierzyństwo obowiązkiem, a seksualność stanowi temat tabu. Będzie to antologia oparta na historiach napisanych przez pięć znanych polskich pisarek: Gaję Grzegorzewską, Grażynę Plebanek, Joannę Bator, Ilonę Witkowskę i laureatkę Nagrody Nobla Olgę Tokarczuk.

“Erotica 2022” przedstawia rzeczywistość podobną do naszej, chociaż znacznie bardziej opresyjną wobec kobiet i surrealistyczną. Wydarzenia ukazane w filmie mogłyby jednak zdarzyć się dziś – i to jest najbardziej niepokojące - mówią twórczynie filmu. 

W obsadzie filmu znaleźli się m.in.: Agata Buzek, Małgorzata Bela, Agnieszka Żulewska, Julian Świeżewski, Andrzej Konopka, Sebastian Stankiewicz, Monika Pikuła, Ignacy Liss, Sara Celler Jezierska oraz Sebastian Pawlak. 

Film na platformie Netflix pojawi się już jesienią 2020 roku! Dokładna data premiery nie jest jeszcze znana.

Zobacz także: Lubisz "365 dni"? Netflix ma dla ciebie więcej! 5 filmów tego typu, które musisz zobaczyć

Małgorzata Bela w filmie "Erotica 2022"
Fotografia: Materiały prasowe/Netflix
Kadr z pierwszego polskiego filmu Netflixa "Erotica 2022"
Fotografia: Materiały prasowe/Netflix

9 produkcji od platformy Netflix mocniejsze niż "365 dni"! Są w nich ostre sceny seksu. 

Oceń artykuł

Komentarze

Przeczytaj więcej

Więcej newsów