Netflix ma świetną wiadomość dla polskich fanów. Tego jeszcze w historii platformy nie było

Anna Respondek 13.09.2017
Netflix
Fotografia: Netflix.com.pl

Fani seriali mogą zacząć się ekscytować. 

Netflix w swojej kolekcji ma wiele seriali i filmów. Większość z nich to anglojęzyczne produkcje, które podbijają światowy rynek. Internetowa platforma stawia jednak na rozwój i coraz częściej pojawiają się na niej propozycje z różnych krajów świata.

Zobacz także: Najlepsze seriale dla kobiet od Netflixa. O kobietach i dla kobiet

Tym razem postawiono na Polskę i oryginalną produkcję w naszym rodzimym języku. Za kamerą ma stanąć wielka polska reżyserka Agnieszka Holland, której film "Pokot" będzie polskim kandydatem do Oscara.

Przewidzianych jest jedynie 8 odcinków serialu, a nagrania mają odbywać się w różnych rejonach Polski. Pierwszy zarys fabuły mówi o tym, że akcja przeniesiona zostanie do czasów zimnej wojny, w której żelazna kurtyna nigdy nie upadła. Gatunkowo produkcja ma nawiązywać do thrillerów szpiegowskich. 

Z największą przyjemnością potwierdzamy, że będziemy pracować nad produkcją pierwszego polskojęzycznego serialu oryginalnego. Niezmiernie cieszymy się ze współpracy z firmami The Kennedy/Marshall Company i House Media oraz z wybitną polską reżyserką Agnieszką Holland. Jesteśmy przekonani, że ten gatunek przemówi nie tylko do polskich widzów, ale także do międzynarodowej widowni. Więcej szczegółów ujawnimy jeszcze w tym roku - mówi Erik Barmack, wiceprezes firmy Netflix do spraw międzynarodowych treści oryginalnych.

Pomysłodawcą scenariusza jest Joshua Long, natomiast ogólnoświatowa premiera obrazu planowana jest na 2018 rok. 

Jak myślicie, kto wystąpi w głównych rolach? ;)

giphy-downsized
Oceń artykuł

Komentarze

Przeczytaj więcej

Więcej newsów