20 ulubionych seriali Polaków. Zaskoczeni?

Winona Ryder, Charlie Heaton oraz Natalia Dyer w serialu "Stranger Things"
Fotografia: Netflix/Courtesy Everett Collection/East News

Coraz chętniej oglądamy seriale. W związku z tym tego typu produkcji jest coraz więcej. Wciąż największą popularnością wśród Polaków cieszą się seriale Netflixa.

Kochamy seriale! Zwłaszcza obecnie, gdy dociera do nas coraz więcej dobry produkcji tego typu. Wszystko dzięki różnym platformom streamingowym, jak: Netflix, HBO i Showmax. W internetowych wypożyczalniach filmowych możemy znaleźć zarówno seriale wyprodukowane przez nie, jak i kupione od innych stacji. Na Showmaxie nawet dostępne są produkcje polskie. Na Netflixie natomiast wkrótce pojawi się pierwsza polska oryginalna produkcja platformy, stworzona przez Agnieszkę Holland. A jakie seriale oglądamy najchętniej i która z tym platform triumfuje w Polsce?

Polacy uwielbiają seriale Netflixa

Najnowsze raporty dotyczące platform VoD w Polsce wykazały, jakie seriale oglądaliśmy najchętniej w okresie kwiecień-czerwiec tego roku. Jak się okazuje, najczęściej sięgamy po produkcje Netflixa. To właśnie one zajęły kilka pierwszych miejsc z listy stworzonej przez Parrot Analytics. Stworzyli oni badanie dotyczące popularności seriali oryginalnych w naszym kraju. Uwzględnili w nim: oglądanie seriali oraz aktywność wokół nich w mediach społecznościowych. Wyniki zostały wyrażone w tzw. Demand Expressions. Okazuje się, że absolutnym numerem jeden wśród polskich widzów jest serial "Stranger Things". Oto jak kształtuje się cała lista.

Zobacz także: 40 najlepszych komedii wszech czasów

 1. "Stranger Things" Netflix
 2. "Trzynaście powodów" Netflix
 3. "Narcos" Netflix
 4. "Czarne lustro" Netflix
 5. "The Grand Tour" Amazon 
 6. "Orange is the New Black" Netflix
 7. "Marvel: Jessica Jones" Netflix
 8. "Modyfikowany węgiel" Netflix
 9. "Opowieść podręcznej" Showmax
 10. "Botoks" Showmax
 11. "Star Trek: Discovery" Netflix
 12. "House of Cards" Netflix
 13. "Sense8" Netflix
 14. "Marvel: The Punisher" Netflix
 15. "Zagubieni w kosmosie" Netflix
 16. "Chłopaki z baraków" Netflix
 17. "The Crown" Netflix
 18. "Dark" Netflix
 19. "Bojack Horseman" Netflix
 20. "Daredevil" Netflix

Jak widać, Netflix jest absolutnym numerem jeden. W pierwszej dwudziestce zabrakło natomiast produkcji HBO. Należy jednak wziąć pod uwagę fakt, że badanie dotyczy zaledwie trzech miesięcy tego roku. Zapewne "Gra o Tron" zdominowałaby tę listę, gdyby miała premierę w tym okresie. Wciąż jedna Netflix triumfuje, jeżeli chodzi o szybkość powstawania produkcji, a także trafianie w gust polskich widzów. 

Zobacz także: Netflix dla kobiet i o kobietach. Najlepsze produkcje z myślą o paniach

Bądź na bieżąco! Polub Chillizet na Facebooku

Netflix dba o swoje seriale pod względem budżetowym. Na liście najdroższych produkcji Netflixa są bardziej i mniej znane seriale. Niektóre tytuły was zaskoczą. 

Oceń artykuł

Komentarze

Przeczytaj więcej

Więcej newsów