Netflix pozwany przez byłą kochankę Pabla Escobara! Wszystko przez "Narcos"

Stephanie Sigman jako Virginia Vallejo i Wagner Moura jako Pablo Escobar na planie serialu Netflix "Narcos"
Fotografia: Daniel Daza/Image supplied by Netflix/Capital Pictures/East News

"Narcos" odkąd tylko pojawił się na platformie Netflix budzi ogromne kontrowersje. Była kochanka Pabla Escobara postanowiła pozwać platformę za przekłamanie rzeczywistości.

Pablo Escobar to postać, której życiorys idealnie nadaje się na produkcję kinową. Właśnie z takiego założenia wyszła platforma Netflix, gdy producenci zdecydowali się stworzyć serial "Narcos", przedstawiający historię kolumbijskiego barona narkotykowego i jego działalności. Serial spotkał się z kontrowersyjnymi opiniami, m.in. ze strony rodziny Pabla. Teraz Virginia Vallejo, była kochanka Escobara, postanowiła pozwać Netfliksa

Zobacz także: Netflix na czerwiec. Filmowe i serialowe nowości platformy na ten miesiąc

Netflix pozwany za "Narcos" przez byłą kochankę Escobara

Virginia Vallejo była jedną z najpopularniejszych w latach 80. kolumbijskich dziennikarek. Swoje wspomnienia płomiennego romansu z Escobarem opisała w książce "Kochając Pabla. Nienawidząc Escobara", która niedawno została zekranizowana. W filmie główne role zagrali Javier Bardem i Penelope Cruz

Jak podaje Onet, teraz Vallejo twierdzi, że jej relacja z baronem narkotykowym została źle przedstawiona w serialu "Narcos". Jej zdaniem twórcy przekłamali rzeczywistość, tylko częściowo opierając się na jej książce. Chodzi o scenę, kiedy przedstawiono intymne spotkanie Valerii i Escobara. 

Kobieta ma też zażalenia co do sceny, gdy żona Escobara po raz pierwszy spotyka się z Vallejo. Twierdzi też, że gdy tworzyła książkę, nie było wiadome, kto stoi za atakiem na Pałac Sprawiedliwości w Kolumbii. W serialu natomiast jest wyraźnie pokazane, że za wszystkim stoi Escobar i jego banda. 

Sędzia stwierdził jednak, że dziennikarka niejasno określiła zarzuty wobec ludzi, których oskarża. Jego zdaniem w serialu znalazły się wyłącznie fakty. 

Zobacz także: "The Eddy": Ruszyły zdjęcia do serialu Netfliksa z Joanną Kulig

Uwielbiamy oglądać seriale! Niektóre z nich bez wątpienia możemy zaliczyć do najlepszych w historii srebrnego ekranu. Oto nasza lista. Dodalibyście coś od siebie?

Oceń artykuł

Komentarze

Przeczytaj więcej

Więcej newsów