Nauczyciel przerobił salę lekcyjną na świat rodem z Harry'ego Pottera. Uczniowie nie mogą uwierzyć własnym oczom

Emilia Klima 19.09.2017
Dekoracja ze szkolnej sali w Hillsboro i Daniel Radcliffe w roli Harry'ego Pottera
Fotografia: Fotografie: Facebook Kyle Ely i EAST NEWS

Zamienił salę lekcyjną w najbardziej magiczne miejsce na świecie.

Kyle Hubler, nauczyciel z Gimnazjum Evergreen w Hillsboro, przygotował niespodziankę dla swoich uczniów. Swoją salę lekcyjną udekorował na wzór Hogwartu, czyli szkoły prosto z powieści „Harry Potter”.

Chcę, aby moi uczniowie osiągali swoje marzenia, bez względu na to jak bardzo są duże lub nierealne – powiedział w rozmowie z HuffPost.

Sala rodem z Harry’ego Pottera jest spełnieniem marzeń nauczyciela, który od dziecka fascynował się powieścią o młodym czarodzieju. Swoją pasją podzielił się z uczniami. Nauczyciel już w ubiegłym roku szkolnym zdecydował się wprowadzić pewne elementy z książki J.K. Rowling do sali. Uczniom spodobały się zmiany, dlatego w tym roku poszedł na całość. W ciągu pięciu dni tygodnia przez około 70 godzin pracował nad zmianami. Efekt jest powalający!

Jak twierdzi to uczniowie stali się dla niego inspiracją do stworzenia tej magicznej sali. Efekty swojej pracy opublikował na Facebooku, a jego post został udostępniony ponad 19 tysięcy razy. Nauczyciela najbardziej jednak ucieszyła reakcja uczniów, którzy są podekscytowani i mogą łączyć naukę z dobrą zabawą.

Zaglądają w każdy zakamarek sali, żeby sprawdzić wszystkie szczegóły, a potem dzielą się z rówieśnikami tym co odkryli – dodaje nauczyciel.  

Materiały na początku kupował przede wszystkim w sklepach internetowych. Żeby jednak ponieść jak najmniejsze koszty zaczął ich szukać w second-handach, na wyprzedażach garażowych oraz Facebooku. Wszystkie te starania opłaciły się i dzięki niemu uczniowie każdego dnia przekraczają próg nie zwykłej sali lekcyjnej a peronu 9 ¾. 

Wejście do sali lekcyjnej w szkole w Hillsboro
Fotografia: Facebook Kyle Ely
Wnętrze sali w szkole w Hillsboro
Fotografia: Facebook Kyle Ely
Oceń artykuł

Komentarze

Przeczytaj więcej

Więcej newsów