Jakie są dobre horrory? Te, których widzowie nie dali rady obejrzeć do końca!

Anna Respondek 22.03.2018 AKTUALIZACJA: 05.02.2020
Kadr z filmu "Obecność"
Fotografia: Youtube.com/The Conjuring

Netflix ma w swojej ofercie dobre horrory. Ostatnio opublikował listę najstraszniejszych horrorów, które ma w ofercie. Jest się czego bać? 

Kino ma nas bawić, wzruszać i ekscytować. Czasem jednak szukamy mocniejszych wrażeń i wtedy "bierzemy się" za horrory, które mają zjeżyć nam włosy na głowie i przyprawić o gęsią skórkę. A dobre horrory naprawdę mogą zmrozić krew w żyłach.

Zobacz także: Najlepsze seriale kostiumowe ostatnich lat 

Dobre horrory: po czym poznać?

Niestety nie wszystkim reżyserom udaje się stworzyć dzieło, które zapewniłoby widowni takie właśnie emocje. Na szczęście, bądź nieszczęście innych, istnieją również takie filmy, które potrafią przerazić na długo i o których nie jest łatwo zapomnieć. Internetowa wypożyczalnia Netflix postanowiła wypuścić TOP filmy tak straszne, że użytkownicy nie byli w stanie obejrzeć do końca.

Zobacz także: Najlepsze seriale dla kobiet od Netflixa. O kobietach i dla kobiet

Można oczywiście zadać sobie pytanie, czy przypadkiem rezygnacja użytkowników z seansu nie była związana z tym, że film był słaby. Netflix znalazł jednak na nie odpowiedź. Okazuje się, że na liście znalazły się tylko te horrory, które użytkownicy obejrzeli przynajmniej w 70%. 

Dobre horrory: TOP 10 najstraszniejsze horrory 

Są takie horrory, których po prostu nie da się obejrzeć do końca. I być może właśnie to jest wyznacznikiem tego, że to najlepsze horrory w historii kina.

Zobacz także: Urządź sobie seans pełen grozy. Oto 26 najlepszych filmów na Halloween

"Śmiertelna gorączka" (2016)

Ten film na początku może nieco przypominać nastoletniego "teen slashera", jednak z czasem okazuje się dużo bardziej przerażający. Grupa przyjaciół wyjeżdża do domku w górach. Tam zarażają się krwawym wirusem. 

"México Bárbaro" (2014)

To osiem niezwykłych historii nakręconych przez ośmiu różnych reżyserów. Epizody głównie koncentrują się na miejskich legendach o trollach, demonach i zombie.

"Mięso" (2016)

Aby obejrzeć ten horror, trzeba mieć mocny żołądek. Wegetarianka zmuszona do jedzenia surowego mięsa i przechodząca na kanibalizm. To naprawdę mocna historia.

"Zęby" (2017)

Gdzie powinny znajdować się zęby? Oczywiście w buzi. Co zrobić jeśli znajdują się na genitaliach? Historia tej nastolatki może zadziwić...

"Obecność" (2013)

O tym filmie było głośno jeszcze zanim pojawił się w kinach. Trzeba przyznać, że wiele scen na długo pozostaje z widzem. Opętanie może naprawdę przerazić.

"Ludzka stonoga 2" (2011)

Przez wiele osób ten horror nazywany jest najbardziej obrzydliwym, jaki kiedykolwiek widzieli. Pomysł reżysera na "ludzką stonogę" wzbudził wiele kontrowersji. 

"Pustka" (2016)

Grupa osób zostaje uwięziona w podziemnym szpitalu, który otoczony jest przez wyznawców tajemniczego kultu. Ich problemem nie są jednak wyznawcy, a czyhające na nich potwory.

"Jerozolima" (2015)

Amerykańscy turyści przyjeżdżają zwiedzić miasto. Nie spodziewają się jednak, że właśnie wtedy spadnie na nie biblijna apokalipsa. Ten film może spowodować nocne koszmary. 

"Pirania" (1978)

Nie wszyscy nazwaliby ten film najbardziej przerażającym, jednak mimo wszystko znalazł się na tej liście. Zmutowane piranie mogą jednocześnie bawić i przerażać wiele osób.

"Park Makabry" (2016)

Główna bohaterka w tym filmie nie ma łatwego życia. Najpierw zostaje porwana, później jej porywacz ginie. Co będzie dalej? W tym momencie pojawia się psychopata-morderca, który zaczyna na nią polować.

Widzieliście któryś z nich? ;)

Zobacz także: Te polskie produkcje powinieneś zobaczyć w 2018 roku

Oceń artykuł

Komentarze

Przeczytaj więcej

Więcej newsów