Najstraszniejsze horrory według Netflixa. Użytkownicy nie dali rady obejrzeć ich do końca

Anna Respondek 22.03.2018
Kadr z filmu "Obecność"
Fotografia: Youtube.com/The Conjuring

Lista horrorów opublikowana przez internetową wypożyczalnię Netflix robi wrażenie. Jest się czego bać? 

Kino ma nas bawić, wzruszać i ekscytować. Czasem jednak szukamy mocniejszych wrażeń i wtedy "bierzemy się" za horrory, które mają zjeżyć nam włosy na głowie i przyprawić o gęsią skórkę. 

Zobacz także: Najlepsze seriale kostiumowe ostatnich lat 

Niestety nie wszystkim reżyserom udaje się stworzyć dzieło, które zapewniłoby widowni takie właśnie emocje. Na szczęście, bądź nieszczęście innych, istnieją również takie filmy, które potrafią przerazić na długo i o których nie jest łatwo zapomnieć. Internetowa wypożyczalnia Netflix postanowiła wypuścić listę 10 najstraszniejszych horrorów, których użytkownicy nie byli w stanie obejrzeć do końca.

Można oczywiście zadać sobie pytanie, czy przypadkiem rezygnacja użytkowników z seansu nie była związana z tym, że film był słaby. Netflix znalazł jednak na nie odpowiedź. Okazuje się, że na liście znalazły się tylko te horrory, które użytkownicy obejrzeli przynajmniej w 70%. 

Zobacz także: Najlepsze seriale dla kobiet od Netflixa. O kobietach i dla kobiet

"Śmiertelna gorączka" (2016)

Ten film na początku może nieco przypominać nastoletniego "teen slashera", jednak z czasem okazuje się dużo bardziej przerażający. Grupa przyjaciół wyjeżdża do domku w górach. Tam zarażają się krwawym wirusem. 

"México Bárbaro" (2014)

To osiem niezwykłych historii nakręconych przez ośmiu różnych reżyserów. Epizody głównie koncentrują się na miejskich legendach o trollach, demonach i zombie.

"Mięso" (2016)

Aby obejrzeć ten film trzeba mieć mocny żołądek. Wegetarianka zmuszona do jedzenia surowego mięsa i przechodząca na kanibalizm. To naprawdę mocna historia.

"Zęby" (2017)

Gdzie powinny znajdować się zęby? Oczywiście w buzi. Co zrobić jeśli znajdują się na genitaliach? Historia tej nastolatki może zadziwić...

"Obecność" (2013)

O tym filmie było głośno jeszcze zanim pojawił się w kinach. Trzeba przyznać, że wiele scen na długo pozostaje z widzem. Opętanie może naprawdę przerazić.

"Ludzka stonoga 2" (2011)

Przez wiele osób ten horror nazywany jest najbardziej obrzydliwym, jaki kiedykolwiek widzieli. Pomysł reżysera na "ludzką stonogę" wzbudził wiele kontrowersji. 

"Pustka" (2016)

Grupa osób zostaje uwięziona w podziemnym szpitalu, który otoczony jest przez wyznawców tajemniczego kultu. Ich problemem nie są jednak wyznawcy, a czyhające na nich potwory.

"Jerozolima" (2015)

Amerykańscy turyści przyjeżdżają zwiedzić miasto. Nie spodziewają się jednak, że właśnie wtedy spadnie na nie biblijna apokalipsa. Ten film może spowodować nocne koszmary. 

"Pirania" (1978)

Nie wszyscy nazwaliby ten film najbardziej przerażającym, jednak mimo wszystko znalazł się na tej liście. Zmutowane piranie mogą jednocześnie bawić i przerażać wiele osób.

"Park Makabry" (2016)

Główna bohaterka w tym filmie nie ma łatwego życia. Najpierw zostaje porwana, później jej porywacz ginie. Co będzie dalej? W tym momencie pojawia się psychopata-morderca, który zaczyna na nią polować.

Widzieliście któryś z nich? ;)

Zobacz także: Te polskie produkcje powinieneś zobaczyć w 2018 roku

Zagłosuj

Jaki rodzaj filmów lubisz najbardziej?

Liczba głosów:

Oceń artykuł

Komentarze

Przeczytaj więcej

Więcej newsów