Najlepsze filmy o psach. Top 10 ekranizacji, które wzruszają nawet największego twardziela!

Nastazja Bloch 08.03.2019 AKTUALIZACJA: 12.11.2019
filmy o psach
Fotografia: Schutterstock

Filmy z czworonogami w roli głównej są świetną atrakcją nie tylko dla dzieci, ale całej rodziny. Bawią, wzruszają i chwytają za serce. Zobaczcie 10 najlepszych filmów o psach!

Filmy o psach, mimo że dedykowane są głównie do młodszych odbiorców, często poruszają także dorosłego widza. Czy jest ktoś, komu nie poprawia się humor na widok słodkiego szczeniaka?  Produkcje o psach potrafią zmienić podejście do zwierząt nawet największego wroga czworonogów!

Filmy o psach – cenne przesłanie

Oglądanie filmów o psach to dobra lekcja dla osób, których największym marzeniem jest posiadanie czworonoga. Kinowe ekranizacje w przystępny sposób pokazują, jak wielkim obowiązkiem jest posiadanie psa oraz z jaką wiąże się to odpowiedzialnością i poświęceniem. Zatem weekendowe kino domowe może okazać się cenną nauką dla dzieci próbujących na wszelkie możliwe sposoby, przekonać rodziców do zakupu psa. To także świetna okazja, aby zwolnic tempo i spędzić miły czas w rodzinnym gronie.

Zobacz także: 43 najlepsze filmy kostiumowe z różnych epok

Najlepsze filmy o psach

W ostatnim czasie powstaje coraz więcej filmów poświęconych tematyce czworonogów. Spośród wszystkich wybraliśmy najlepsze ekranizacje, które wzruszą największego twardziela i rozbawią każdego ponuraka.

Ranking: Najlepsze filmy o psach:  

  1. Agencie, podaj łapę (2001)
  2. Beethoven (1992)
  3. Biały Kieł (1991)      
  4. Był sobie pies (2017)      
  5. Lassie (2005)      
  6. Marley i ja (2008)     
  7. Mój przyjaciel Hachiko (2009)   
  8. Wyspa psów (2018)
  9. Cujo (1983)
  10. Wszystkie psy idą do nieba (1989)

 Zobacz także: Najlepsza muzyka filmowa w historii kina

Filmy o psach – dlaczego lubimy je oglądać?

W historii kina powstało kilka klasyków, w których pierwszoplanową rolę odegrał pies. Kojarzycie Lassie? Bohater tego filmu stał się na tyle popularny, że niejedna osoba jego imieniem określa wszystkie napotkane psy rasy Collie. Podobnie sytuacja wygląda w przypadku filmowego Hachiko. To świadczy o tym, jak chętnie oglądamy filmy z psimi bohaterami. I choć nie są one wyżyną górnolotnych treści, bo zrobione są z myślą o dzieciach, czasami mamy ochotę podelektować się prostotą wzruszających historii. Właściwie za to uwielbiamy filmy o psach, za prostotę, która trafia zarówno w serca dzieci, jak i dorosłych. Dzięki temu całą rodziną możemy zasiąść na kanapie i celebrować wspólny seans filmowy.   

Psy doceniane w Hollywood

Gra aktorska psów doceniana jest w świecie filmowym. Pamiętacie psa Uggie? Zdolny pupil znany z roli w filmach "Mr. Fix it", "Artysta" i "Wody dla słoni" stał się tak popularny, że doczekał się swojej biografii. Co więcej, jego łapa została odciśnięta na słynnej Alei Gwiazd w Hollywood. Lista nagród, które otrzymał Ugii jest tak długa, że mógłby mu pozazdrościć niejeden aktor.

Zobacz także:Najlepsze filmy motywacyjne w historii kina

Pamiętacie, jakie legendarne filmy zostały okrzyknięte najlepszymi na przełomie dziejów? Zobaczcie filmy, które zyskały już miano kultowych!

Oceń artykuł

Komentarze

Przeczytaj więcej

Więcej newsów