15.12.2017 10:17

Na ten szczegół w "Shreku" mało kto zwrócił uwagę. Jest zaskakujący i bardzo dramatyczny

Ten film już nie będzie taki sam.

Dramatyczna scena w "Shreku"

Fotografia: YouTube/shentahomotion

Shrek” po raz pierwszy ukazał się w 2001 roku i od razu zyskał przychylność widzów. Choć to opowieść o zielonym, szkaradnym ogrze, zarówno on, jak i jego przyjaciele podbili serca nie tylko najmłodszych, ale również starszych fanów filmów animowanych. Do tego stopnia, że w późniejszych latach doczekał się trzech kolejnych części. Okazuje się, że w pierwszej z nich jednak nie wszystko było takie urocze i zabawne. Pojawił się wątek dramatyczny, na który zapewne mało kto zwrócił uwagę.

Opowieść dotyczyła rodziny misiów, którą pierwszy raz mogliśmy zobaczyć w momencie, gdy rycerze lorda Farquaada odkupują od wieśniaków bajkowe postaci i umieszczają je w klatkach. W dwóch z nich znajdują się właśnie niedźwiadki. W jednej – rodzice, w drugiej – mały miś, który przestraszony płacze.

Shrek - rodzina misiów w klatce

Fotografia: YouTube/Brandows Animations

Kolejna scena z udziałem misiów pojawia się w momencie ogniska przy domu Shreka. Przy ogniu, wśród przyjaciół, siedzą tylko dwa niedźwiadki – ojciec z synem. Wówczas można zacząć zastanawiać się, gdzie podziała się mama. Okazuje się, że jej los w filmie nie potoczył się szczęśliwie.

Shrek - misie przy ognisku

Fotografia: YouTube/Brandows Animations

Gdy pojawia się scena w sypialni lorda Farquaada, kamera powoli przejeżdża przez cały pokój. Najpierw widzimy wykwintne stroje władcy, aż w pewnym momencie naszym oczom ukazuje się dywan. Na podłodze leży wypchany miś, który wygląda identycznie jak mama z klatki. Najwyraźniej nie udało jej się uciec okrutnym rycerzom Farquaada.

Shrek - wypchana mama miś

Fotografia: YouTube/Brandows Animations

Trzeba przyznać, że jak na zabawny charakter Shreka, ten wątek jest bardzo okrutny. Teraz na pewno zwrócimy na niego uwagę podczas oglądania filmu. Pewne jest jednak to, że mimo wszystko Shrek pozostanie jednym z najpopularniejszych filmów animowanych na świecie i nadal będzie bawił do łez.